Obrázek Září:

Budu se připravovat v zámoří, plánuje Verner po nevydařené sezoně

9. srpna 2010 v 13:51 | Cornelia Hale |  Krasobruslařská rubrika
Je čas zkusit něco nového, řekl si. Nevydařená olympijská sezona přiměla krasobruslaře Tomáše Vernera k radikálním změnám. Evropský šampion z roku 2008 se rozhodl dočasně přerušit spolupráci s trenéry Vlastou Kopřivovou a Michaelem Huthem.
TOMÁŠ VERNER ve volné jízdě ve Vancouveru.foto: AP
TOMÁŠ VERNER ve volné jízdě ve Vancouveru.
Tentokrát se nebude přes léto připravovat v německém Oberstdorfu, místo toho se vydá do zámoří.
"Rozhodl jsem se, že zkusím za mořem jejich tréninkový systém. Nevím, jestli to pro mě bude dobře nebo špatně, proto to chci nejprve vyzkoušet.Pojedu na pár míst a vyzkouším si to," řekl Verner.
Hlavním rozdílem pro něj bude skutečnost, že nebude mít trenéra jen pro sebe. Přitom doteď byl zvyklý, že měl od trenéra stoprocentní pozornost.
"Kanadsko-americký přístup je takový, že trenér tam je, ale jen dohlíží a dělá případně korekci výkonu, když vidí problém. Kluci a holky jsou ale spíše orientovaní sami na sebe," popsal třiadvacetiletý krasobruslař rozdíly mezi přípravou v Evropě a v Americe.
Trenéři Kopřivová i Huth prý jeho rozhodnutí přijali v poklidu. "Pochopili mě a nerozešli jsme se ve zlém. S paní Kopřivovou navíc pořád spolupracuji. V květnu a červnu s ní budu na ledě, ale pak na léto odjedu pryč," uvedl Verner.
Ale ani comeback nevylučuje - stále si nechává otevřená zadní vrátka k návratu ke trenérům před startem sezony.
"Nevím, jestli mi to bude v zámoří vyhovovat. Pokud se mi tam zalíbí, zůstanu tam. Když ne, budu trénovat tady v týmu," řekl devatenáctý muž z olympijských her ve Vancouveru.
Z tréninků v Kanadě a v USA se vrátí zřejmě začátkem září. Přesný program momentálně dolaďuje, ale trénovat by měl v Torontu, New Jersey a Detroitu.
"Vždy bych tam měl být týden až deset dní. Chci si vše vyzkoušet. Abych viděl i mimo led, jak to funguje," řekl Verner, který by jednu část přípravy měl absolvovat i pod vedením legendárního Kanaďana Briana Orsera, trenéra olympijské vítězky Korejky Kim Ju-na.
Verner se rozhodl zapracovat i na psychice, která ho už několikrát zradila.
"Podnikám daleko extrémnější kroky, než které jsem kdy udělal. Zatím bych to ale nechtěl zveřejnit. Začínáme spolupracovat s jedním člověkem, který nemá úplně klasický přístup," uvedl rodák z Písku.
Prozradil pouze, že se jedná o "trénink" a ne sezení, kdy by s psychologem rozebírali nálady. "Uvidíme, co z toho vzejde. Mám na to ještě měsíc a půl a osobně od toho mám velké očekávání," přiznal Verner. Jeho nový pomocník se jinak věnuje přípravě bojovníků v thajském boxu a ultimativním zápase.
Už v létě hodlá Verner začít pracovat na nových jízdách. Do příští sezony chce vstoupit s novým krátkým programem i volnou jízdou. "Z téhle sezony si do další nechci brát nic. Bude to úplně nový začátek," uvedl Verner, který skončil v lednu na mistrovství Evropy desátý a na světový šampionát v březnu ani nejel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pablo Pablo | E-mail | Web | 29. června 2012 v 17:02 | Reagovat

Souhlasím s tebou....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama