Obrázek Září:

Inspirujte se trendy v líčení hollywoodských celebrit!

3. srpna 2010 v 8:41 | Corny fashion |  Kosmetická rubrika
Trendy letního líčení ovládly tři velké módní vlny. Všechny se vyznačují zejména sázkou na zvýraznění ženskosti a dominantních rysů ženské tváře. Hlavními trendy pro léto se tak staly dva typy přirozeného a nevinného líčení doplněné o velkolepý návrat vintage stylu.


Přirozená ženská krása nade vše

Jemné a zároveň elegantní líčení, které podtrhne přirozené rysy vaší tváře, je vhodnou variantou úpravy pro jakoukoliv příležitost. Přirozené líčení se hodí jak na běžné každodenní nošení, ale rozhodně s ním nic nezkazíte ani během slavnostního večera. Pro letošní léto mu propadla zpěvačka Shakira, modelka Chanel Iman nebo herečka Kim Kardashian.

Důležité je, aby přirozené líčení korespondovalo se zbytkem vašeho outfitu. Základem přirozeného líčení je lehký matný podklad v barvě vaší pleti. Pleť musí působit vzdušně, a nikoliv trpět těžkým nánosem tmavého make-upu. Pro zdůraznění klenby lícních kostí je vhodné použít růž či světlý odstín tvářenky. Při jejich aplikaci je pak vhodné sáhnout po štětci.

Volba barvy očních stínů by se rozhodně měla nést v duchu světlejších odstínů. Vyvarujte se proto výrazného líčení v metalických nebo dominantních sytých barvách. Pro zvýraznění řas postačí prodlužující řasenka hnědé či černé barvy. Na nahé rty je vhodné aplikovat pouze jednoduchý bezbarvý či lehce zbarvující lesk.
Líčení á la pohádková princezna

Dalším typem líčení, které si oblíbily herecké hvězdy jako Sarah Jessice Parker, Jessica Biel nebo mladičká zpěvačka Tailor Swift, razí podobně jako přirozené líčení heslo, že méně je někdy více. Princeznovský vzhled je rafinovým způsobem, jak zdůraznit ženskou stránku cestou nevinnosti. Víme přece, že anděl mívá většinou ďábla v těle, tak proč si tenhle nevinný převlek na chvilku nezkusit?

Základem líčení je lesklý podklad. Vaše tvář by měla působit jemně blyštivým dojmem, který by měl být podtržen výraznou růží nanesenou na lícních kostech. Výsledným efektem je zajímavý kontrast mezi lesklou perleťovou pletí a růžolícími tvářemi. Nejvhodnějšími očními stíny k dotvoření kýženého celku jsou veškeré třpytivé stíny, nejlépe pak třpytky stříbrného odstínu. Dokonale nevinný pohled pomůže vykouzlit orámování očí hustými, sytě nabarvenými, natočenými řasami. Posledním krokem pro den v kůži princezny už jsou jen sytě růžové rty, a hlavně tajemný úsměv.


Vintage Glamour

Vintage styl se pomalu usazuje v našich skříních a šatnách. Je tedy nejvyšší čas vyslechnout volání minulosti i v nejnovějších trendech líčení. Kromě nejznámější propagátorky vintage Dity von Teese pro letošní léto zvolili slavnostní retro vzhled i herečka Jessice Alba či návrhářka Lauren Conrad. Vintage líčení se hodí zejména pro večer, pokud jej ale doplníte stylovým oblečením, nic nebrání tomu užít si výrazný vzhled i během dne.

Stejně jako u nevinného princeznovského líčení je základem lesknoucí se, nikoliv matný, podklad. K němu patří výrazný kontrast s růžově až červeně nalíčenými tvářemi. Nezbytnou součástí vintage vzhledu je dokonalé provedení nalíčení očí v podobě vytvoření prodloužené černé linky kolem horního víčka oka, přičemž nejvhodnější je sáhnout po klasických tekutých linkách, které vytvářejí nezaměnitelný vzhled kočičích očí. K jejich aplikaci je však nutná trocha zdatnosti, takže trénink a zručnost jsou nezbytnými pomocníky.

Pomyslná tečkou vintage líčení je tečka v podobě sytě červených až karmínově rudých rtů, které dodávají rtům na objemu a působí plným a svůdným dojmem.


Inspirace je tedy pro naše nové letní líčení dostatek. Teď jen nezbývá než si vybrat, co právě vám osobně anebo charakteru události, na kterou se chystáte vyrazit, nejvíce odpovídá. A nezapomínejte - není nutné hledat inspiraci pouze u světově známých tváří. Stačí se pořádně rozhlédnout kolem sebe na ulici a třeba právě tam narazíte na někoho, kdo rozehraje vaši fantazii a poslouží vám jako inspirace pro osobité a originální letní líčení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama