Obrázek Září:

Nestárnoucí klasika kouřového líčení očí přichází tentokrát ve zlatém

9. srpna 2010 v 13:49 | Cornelia Hale |  Kosmetická rubrika
Černé kouřové líčení se stalo neodmyslitelnou klasikou na poli módy od šedesátých let. A od té doby nenastala sezóna, kdy by někdo z návrhářů na tento stálý trend ženského líčení zapomněl. Líčení kouřových očí totiž dokáže vytvořit z každé ženy alespoň pro jeden večer dokonalou a odzbrojující femme fatale. Hit kouřových očí se tak rychle přesunul z přehlídkových mol i do domácích továren krásy každé z nás. Pokud se i letos chystáte okouzlit hlubokým pohledem, pak ale zapomeňte na černou a sáhněte po zlaté barvě.


Zlatá je novou černou!

Přestože si výsledek líčení kouřových očí vyžaduje více času, než běžné každodenní přirozené líčení, konečný efekt, jak je dobře známo, za to ale stojí. Správné kouřové líčení totiž dokáže zdůraznit jedinečný tvar vašich očí a dodává pohledu hloubku. Základem kouřového líčení byla vždy černá barva, což se však pro letošní léto mění a pomyslnou štafetu přebírají odstíny zlaté, zejména její blýskavé a třpytivé tóny. Snahou zlatého kouřového líčení je předvést o trochu jemnější a sofistikovanější verzi klasických kouřových očí, která bude mnohem více korespondovat s obecným trendem zjemňování líčení a s charakterem prosluněných letních měsíců. Ne nadarmo se tak zlatému kouřovému líčení začalo v módním průmyslu přezdívat líčení řeckých bohyní.


Správná volba vhodného odstínu je nejdůležitější

Líčení zlatých kouřových očí by mělo dobře fungovat s vaším celkovým make-upem. Pleťový podklad proto zvolte v lehkém světlém a nejlépe slunečném tónu. Samozřejmě by podklad měl odpovídat přirozené barvě vaší pleti. Pokud máte pleť snědší, je vhodné sáhnout po tmavším odstínu podkladu, než když disponujete pletí v barvě porcelánu. Samotný výběr toho správného odstínu zlaté nenechávejte na náhodě. Platí totiž stejné pravidlo volby jako u podkladového tónu. Čím světlejším typem jste a světlejší oči máte, po světlejších odstínech zlaté sahejte. Pro skutečně dokonalý efekt zlatého kouřového líčení ale budete potřebovat zlaté odstíny dva. Principem líčení je totiž postupné ztmavování odstínu zlaté směrem od vnitřní k vnější straně oka. Druhý, tmavší tón tedy vybírejte až na základě vhodně zvoleného světlého základního odstínu.


Jak vytvořit zlaté kouřové líčení očí

Kouřové líčení by mělo zabírat celou plochu víčka, takže se rozhodně nedržte při aplikaci obou odstínů zlaté při zemi. Nejprve naneste světlý, a následně vmíchávejte teplejší tmavší odstín. Na samé vnitřní straně oka nezapomeňte použít bílou barvu, která váš pohled okamžitě rozzáří. K zdůraznění tvaru očí si můžete vypomoci aplikací černých, nejlépe tekutých, linek. Linku veďte naopak od vnějšího do vnitřního koutka oka, přičemž na objemu linky postupně ubírejte. Posledním krokem k perfektnímu kouřovému líčení je zvýraznění řas. Vyberte nejlépe tmavě černou mascaru, která dodá vašim řasám na objemu. Pak už nezbývá než jen vybrat nějaký pěkný kousek z vaší skříně a předvést váš dokonalý vzhled vybranému publiku.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Euka Euka | Web | 9. srpna 2010 v 13:55 | Reagovat

U mě na blogu je bleskovka, přidáš se?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama