Obrázek Září:

Vystřihněte si vzorník módních barev pro letošní léto 2010 a vyrazte nakupovat!

16. srpna 2010 v 17:31 | Cornelia Hale |  Módní rubrika
Analýza společnosti Pantone "Fashion Color Report" dává jasně najevo, že právě zářivé barvy byly jedním ze stoprocentních vůdců barev na přehlídkovém molu pro léto 2010. Jasné a zářivé barvy dodávají létu 2010 pocit vzrušení. Nechyběly ale ani barvy neutrální, které naopak zaručují pocit bezpečnosti a jistoty pro opatrnější sortu zákazníků a pro ty, kteří se v pestrých outfitech prostě necítí.


Sama Leatrice Eismen, výkonná ředitelka společnosti Pantone Color Institue, dodává, že v dnešní době, více než kdy jindy, jsou ženy, co se týče utrácení peněz za oblečení, opatrnější. "Namísto toho, aby si zákazníci vyměnili s novou sezónou celou garderobu, radši si pořídí jen pár nových kousků oblečení a doplňků, které budou moci kombinovat s tím, co jim již v šatníku visí od sezóny minulé. A tak kombinují výrazné barvy s odstíny barev klidnějších a neutrálních či osvěžují svůj outfit se zářivými módními barvami, čímž jdou vstříc potřebě účelnosti a zároveň radosti i zábavě.", říká.

Modrým odstínům vévodí tyrkysová a námořnická modř

Jaro a v neposlední řadě i léto v nás evokují pocity dovolené u nádherně šumícího moře a na rozpálené pláži. Podobné pocity v nás zajisté vyvolává chladnější, příjemná a sytá tyrkysová barva (Turquoise). Tato konejšivá a pestrá barva je modro-zeleným odstínem, odstínem průzračně čisté vody, vody, v jejichž vlnách bychom se nejraději nechali unášet. Stejně nádherný je jemnější odstín námořnické modři (Amparo Blue), díky jeho zářivosti a energickému výzoru, který nás může dobít stejně tak jako jas slunečních paprsků, je to barva extrémně přitažlivá.  Barva, která působí o něco teplejší dojmem, než jím působí barva typické námořnické modři.


Okouzlení najdete ve fialkové barvě květin

Dalším hitem je jemně fialková (Violet). Barva, jež v nás budí pocit právě rozkvétajících květin. Vždyť si jen představte jarní, právě vykvetlý čerstvý šeřík ještě s kapkami jarní rosy, tu éterickou vůni, která nám říká, jaro je opravdu tady! Fialková barva prostě propůjčuje modelům oblečení romantický nádech a vyzařuje krásné teplo. Tato poutavá barva přinese vašemu šatníku elegantní, svérázný i citový půvab.


Nechte do svého šatníku proniknout slunce i teplé odstíny korálů

Pokud mluvíme o slunci a jeho sílících paprscích, nemůžeme vynechat ani barvu žlutou (Aurora). Jako se rozplýváme nad nádherným východem ranního slunce, stejně dobře se budeme cítit oblečeni v jeho barvě.  I do šatníku nám tento něžný odstín žluté barvy přinese svou jasností a veselostí dobrou jarní náladu. Energie jako by byla synonymem pro jarní barvy letošního roku. I odstín oranžovo-růžové barvy (Fusion Corál) nás nenechá chladnými a i okolí okouzlí svým teplým a mladistvým vzhledem.


K vášni patří červená!

Následuje jasný odstín vášnivé barvy červené (Tomato Purée). Pro dokonalý výsledek retro looku ji můžete kombinovat s barvou tyrkysovou.


Léto prožijte oděná v barvě šampaňského nebo v teplé toskánské béžové!

Promyšlené, bezpečné neutrální barvy nám na jaře a v létě 2010 budou poskytovat spolehlivý a seriózní základ k jinak výrazným a jasným odstínům této sezóny. Nechat očarovat se můžete odstínem plným bublinek, šampaňskou růžovou (Pink Champagne). Tato delikatesní barva je pro tuto sezónu, co se týče neutrálních barev, úchvatnou novinkou.


Nechybí ani teplá béžová barva (Tuscany), barva, která vytvoří perfektní základ vašeho serióznějšího outfitu. Skvělý, barevnější výsledek vykouzlíte kombinací béžové a barvami jako je Fusion Corál nebo Violet.


Módní army styl vytvoříte pomocí barvy sušených bylin i eukalyptové šedé

Tmavší odstín zelené barvy (Dried Herb), v doslovném překladu odstín usušených bylin, může připomínat jemnější odstín vojenské zelené. Výhodou této neutrální barvy je její snadná kombinace s barvami ostatními. V neposlední řadě můžeme spoléhat na šedou (Eucalyptus). Je praktická, přirozená a zároveň sofistikovaná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama