Září 2010

Hawaiský styl

27. září 2010 v 14:55 | ♦Corny ♦fashion♦ |  Outfity hrdinek

Burberry uvedla kolekci s koženým srdcem a divokým duchem!

27. září 2010 v 14:50 | ♦Corny♦fashion♦ |  Módní rubrika
Londýn i celý módní svět s napětím čekal na závěr London Fashion Week, protože závěr patřil právě módní hvězdě Christopheru Bailey a značce Burberry Prorsum. Show si nenechaly ujít ani celebrity, jakými jsou Sarah Jessica Parker, Alexa Chung, Andy Murray, Douglas Booth, Cat Deeley, tenistka Serena Williams, ale ani první dáma módního světa, v Británii narozená šéfredaktorka americké Vogue Anna Wintour, či Carine Roitfeldová, šéfredaktorka francouzské edice Vogue. Mnohé z nich přiletěly do Londýna jen kvůli této přehlídce.
Bailey představil další unikátní kolekci, ze které je však - a díky za to - pořád cítit rukopis jeho "fashion génia". Na rozdíl od předchozí kolekce opustil pole "military stylu" a pro inspiraci zajel až do roku 1900. Nečekejte ale žádnou historizující kolekci s prvkami secese z přelomu 19. a 20. století. Inspiraci totiž Bailey hledal na tehdejších  motocyklových závodech a vzorem pro jeho kolekci se stala kolekce zakladatele Burberry (společnost a značku založil v roce 1856), Thomas Burberry, kterou vytvořil pro první anglické motocyklové závodníky v roce 1900 pod názvem Heritage Biker. S velkým "zařváním", stejně jako motory silných motocyklů, spatřil svět novou kolekci Burberry Prorsum pro jaro 2011.Výraz "zařvání" skutečně není pro uvedení kolekce příliš silné. Bailey totiž nenechal při uvedení kolekce opět nic na náhodě. Přestože byla kolekce předvedena tento týden, již nyní modely z této kolekce můžete zakoupit na stránkách Burberry Prorsum. Spolu s návštěvníky přehlídky přímo v Londýně, mohli milovníci módy a značky sledovat tuto přehlídku on-line také ve vybraných 25 butiků Burberry Prorsum po celém světě. Bailey tvoří mladou módu a tak se rozhodl vsadit také na to, co je mladým nejbližší - na hudbu. Na iTunes (bohužel prozatím pouze v UK shopu) si můžete koupit soundtrack za £7.99 , na němž figurují taková jména jako jsou David Bowie nebo Elton John. V soundtracku najdete také skladby od současných hudebních hvězd, jakými jsou Good Shoes, Patch Wiliam, Life In Film nebo Ramona.Přehlídku doprovodilo menší faux pas - jak už bývá zvykem, pár modelek to neustálo na příliš vysokých podpatcích. Jenomže u Baileyho nikdy nevíte, zdali jde skutečně o politování hodnou náhodu, nebo je to dalších z promyšlených marketingových tahů - a k tomu se s úsměvem přikláním. Protože bez padajících modelek by přes vysokou kvalitu kolekce a přehlídky šlo pouze o jednu z přehlídek, takto je hitem číslo jedna v seriózních denících i bulváru. Kdo by si totiž nechal ujít padající modelky?Jarní kolekce 2011 Burberry Prorsum, kterou Bailey představil v Londýně, obsahuje především dámské modely. (Pánská kolekce byla představena již v červnu v Miláně.) V kolekci nechybí pro Burberry typické trenčkoty. Ty jsou výhradně v úzkých liniích, takže hezkou postavu zdůrazní, méně hezké nepomohou.

Motocyklové srdce kolekce tvoří modely v kůži s výrazným prošíváním typickým pro tento typ oděvu i s přiznanými zipy. Nechybí krátké bundičky, mnohdy efektně doplněné o barevné pásky v neonových barvách, ale ani prošívané úzké kožené kalhoty. Motocyklové outfity zdobí také výrazné kovové cvoky a vybíjení.

Úspěšné siluety drapériových šatů z letošní jarní kolekce Bailey ještě více propracoval - řasení je ještě výraznější. Je skvělé, že nechybí ani v kolekci pro nadcházející jaro.

Přestože motorkářskému stylu vládne černá kůže, Bailey se barev nevzdal a do kolekce vnesl nejen béžové a zemité odstíny, ale také barvené vzory pythóní či leoparní kůže či již zmíněné neonové barvy doplňků - pásků a kabelek.Oblečení do akce

26. září 2010 v 11:08 | ♦Corny♦fashion♦ |  Módní poradna

Do akce bych doporučovala něco černéhomkoženého a sexy.Nejideálnější je černé kožené(nebo nekožené,ale hlavně černé) džíny nebo kalhoty.Potom černá kožená bunda s velkým výstřihem.A nějaké černé boty na podpatku(ale ne kozačky,to už je ohrané a nemódní).


Radikální řez. Krasobruslař Verner všechno změnil a na rok míří za oceán

25. září 2010 v 18:32 | ♦Corny♦fashion♦ |  Krasobruslařská rubrika
Jako by snad chtěl udělat tlustou čáru za vším, co dosud dokázal, a hledal novou motivaci. Krasobruslař Tomáš Verner provedl před startem nové sezony radikální změny, v jeho sportovním životě nezůstal kámen na kameni. Tou největší je, že se celý rok bude připravovat v Torontu pod vedením nového trenéra. "Myslím, že změny byly nutné," prohlásil Verner.
ZA ROK NA SHLEDANOU. Tomáš Verner se na rok rozloučí s Českou republikou a bude se připravovat v Torontu.
ZA ROK NA SHLEDANOU. Tomáš Verner se na rok rozloučí s Českou republikou a bude se připravovat v Torontu.   foto: ČTK
Změnil všechno. Trenéra, realizační tým, kostýmy, choreografii jízd, nože na bruslích. "Vlastně jsem zůstal sám, kolem mě to svištělo," usmíval se Verner na tiskové konferenci.
Po osmi letech ukončil spolupráci s trenérkou Vlastou Kopřivovou i druhým koučem Michaelem Huthem. I přesto, že změna nebyla vyprovokovaná rozhořčením z minulé sezony, v níž přišel o post domácí jedničky.
Krátká jízda českého krasobruslaře Tomáše Vernera. (16. února 2010)TOMÁŠ VERNER ve volné jízdě ve Vancouveru.
Tomáš Verner na olympijských hrách ve Vancouveru
"Bylo těžké říci na shledanou, jsem vděčný za spoustu věcí," uvedl na adresu trenérky, která ho před dvěma lety přivedla k titulu mistra Evropy. Rozhodně se s týmem nerozchází ve zlém. "Vše jsme probrali a moje rozhodnutí bylo pochopeno."

tomáš verner


Narozen: 3. června 1986
Největší úspěchy:
1. ME 2008
2. ME 2007
4. MS 2007, 2009
6× 1. MČR
2× OH (2006 - 18., 2010 - 19.)
2× účastník finále Grand Prix (2008, 2009)
K přesunu do zámoří se rozhodl poté, co v létě absolvoval několik tréninkových kempů v Torontu, Detroitu a New Jersey.
"Řada sportovců cestuje za lepšími podmínkami, v tomhle nejsem výjimečný."
Nakonec se rozhodl pro Kanadu. "Budu tam mít vynikající podmínky pro svůj výkonnostní růst co s týče ledu i mimo něj. Navíc budu bydlet v rodině, kterou znám a kde jsem skoro 'adoptovaným' synem," prohlásil čtyřiadvacetiletý krasobruslař.
Jeho novým hlavním trenérem se stane zkušený kouč Robert Emerson, s nímž si v Torontu padli do noty.
"Známe se už dlouho. Už jsme probrali koncepci přípravy a ta mi vyhovuje. Navíc z něj sálá rozvaha a klid." O choreografii se mu bude nově starat Pasquale Camerlengo - Ital žijící v Detroitu.
Prvním Vernerovým závodem budou listopadové světové poháry v Číně a Rusku, domů se dostane až na republikový šampionát těsně před Vánoci.
Do Kanady odlétá v sobotu. S čistou hlavou. I proto, že ve čtvrtek zdárně ukončil bakalářské studium na pražské FTVS. Jeho vysvědčení zdobí čtyři jedničky a jedna dvojka. Pokud to půjde, rád by ve studiu pokračoval i v Torontu.
"Možná si ještě neuvědomuji, co mě čeká. Asi mně to dojde až na letišti. Bude to stejné jako před státnicemi. Ale jsem vnitřně klidný a cítím radost. Udělal jsem zásadní rozhodnutí, která mě posouvají dál."
V kontaktu zůstane i s hudebníkem Danielem Landou, který mu pomáhá zlepšit psychickou odolnost. "Je to metoda, která souvisí s hudbou a dechovými cvičeními. Dan za mnou nebude létat, ale když bude potřeba, bude mi pomáhat přes internet. To je v pohodě."

Inspirujte se podzimním líčením velkých módních domů a značek!

25. září 2010 v 18:31 | ♦Corny♦fashion♦ |  Kosmetická rubrika
Přestože by se daly trendy podzimního líčení rozdělit do tří hlavních kategorií, mají společné dva zásadní principy. Prvním z nich je sázka na zvýraznění očí, ať už je ho dosaženo různými způsoby. Oči jsou momentem, který má vévodit celému líčení. Právě k očím se musí okamžitě přesunout pozornost diváka. Jak se říká, oči jsou oknem do duše. Proto se podzim ponese v duchu osobní výpovědi ženy. Zásadou číslo dva pro podzimní líčení je lehký, světlý a dokonalý vzhled pleti. Pleť by měla být nalíčena co nejpřirozenějším odstínem make-upu i pudru, který se nejvíce blíží skutečné barvě pleti. Žádné přehnaně opálené tváře a červená líčka. Vše se nese v duchu akcen

Trend č. 1: Výrazné černé oči

Módní dům Chanell a návrhář Giambattista Valli v líčení modelek vsadili na tvrdé a dominantní nalíčení očí. Chanell použil klasickou černou extrémním způsobem nanášení líčidla, kdy černé stíny pokrývají celou plochu víčka a zasahují i mimo něj. Démonický efekt je podpořen zesvětlením pleti, která společně se rty ustupuje zcela do pozadí. Pro zprůhlednění pleti je vhodné použít co nejsvětlejší podkladový make-up, který je následně zafixován světlým pudrem. Na tvářenku či růž v případě líčení á la podzimní Chanell zapomeňte. Rty stačí přepudrovat anebo ponechat bez nalíčení.


U značky Giambattista Valli maskéři oprášili svůdný ženský kočičí pohled, jehož dosáhli pomocí silných černých linek na vrchním víčku oka. Linky jsou vytvarovány pomocí silné vrstvy černé tekuté linky většího průměru. K výraznějšímu zúžení linky dochází až v zakončení jejího tvaru. K prosvětlení a rozsvícení oka, které černou linkou mírně zapadne, dochází díky použití bílé tekuté linky, která se stává zrcadlovým slabším a tenčím odrazem linky černé.


Trend č. 2: Jemnější dívčí líčení

Návrhář Phillip Lim doplnil své modely o velice decentní a svěží líčení modelek založené na dívčích odstínech růžové barvy. Kromě dokonalého vzhledu pleti je na tváře použitá světlá růž, která dodává obličeji "zdravou" barvu. Díky světlému nalíčení očí a použití kratší modré tuhé linky na spodním víčku oka oči modelek přímo září. Jemný a něžný dojem z líčení dotváří "nahé" rty.


S trochu umírněnější verzí dívčího vzhledu přichází Carolina Herrera. Světlá, lehounká pleť není zatížena růží. Oči jsou nalíčeny světle fialovou barvou, která dominuje celému vzhledu. Oči jsou nalíčeny i na spodní straně víčka. Jemnost líčení je podtržena jen slabým nánosem řasenky a " nahými" rty.


Trend č. 3: Zemité a zlatavé tóny očí

Alexandr Wang ponechal svým modelkám, podobně jako u většiny letošních podzimních přehlídek, tvář zcela hladkou v co nejpřirozenějším až světlém odstínu. Pozornost se tak věnovala zejména nalíčení očí, které bylo důrazné za použití směsi zemitých hnědých tónů, místy přecházejících ve zlatou. Výsledné líčení tak v mnohé připomínalo kouřové líčení, avšak bez klasické černé.


V dílně Anny Sui zemité tóny vyměnily za bronzovou až zlatou. Pleť modelek neponechávali bledou, ale snažili se ji více zabarvit směrem k bronzovému či meruňkovému odstínu. Jako jedni z mála použili rtěnku, a to tmavé barvy, která celkový vzhled v mnohém oživila. Ve spojení s tvářenkou pak vykouzlila svěží vzhled a výraz modelek.
tace očí za prosvětlení až zprůhlednění pleti obličeje.

Gucci pro jaro 2011: K šokování stačí někdy málo!

25. září 2010 v 18:29 | ♦Corny♦fashion♦ |  Módní rubrika
Každý kdo očekával klasickou kolekci Gucci v neutrálních barvách, na jakou jsme zvyklí, zažil šok. Frida Giannini, hlavní návrhářka Gucci, šokovala!  Zeleno-oranžovo-fialový outfit se zlatými doplňky není tím, na co jsou zákazníci Gucci zvyklí. Odvážná barevná paleta postupně sice přešla do tradičních béžových odstínů a černé, barevné modely však přinesly kolekce vítané osvěžení a potřebnou dávku provokace, která Gucci někdy trochu chybí.
Kolekce Gucci pro jaro 2011, představená v rámci Milan Fashion Week, by se snadno dala rozdělit na tři různé kolekce. První část kolekce je jakoby inspirována marockou Marakeší. Střihy a uvolněnost připomínají volnost a krásu tohoto města, které dostalo přívlastek "červené město". A Frida sice nezařadila červenou do outfitu, zato však vsadila na výrazně červenou rtěnku make-upu modelek. Barevná "marakešská" kolekce připomíná trochu i módu 80. let - mrkváčové střihy kalhot, velké výstřihy, nabírání ale i zavinovací efekty.
FOTOGALERIE

Frida Giannini, hlavní návrhářka Gucci, šokovala! Zeleno-oranžovo-fialový outfit se zlatými doplňky není tím, na co jsou zákazníci Gucci zvyklí.

Strana 1/4<< zpět      |      další >>

Druhou část kolekce tvoří modely, které postupně přechází od béžových a krémových odstín do hnědé až po černou. Totu část kolekce doplňují pro Gucci charakteristické kožené kabely, často s hadími vzory, splétanou kůži, někdy s folklorním nádechem nebo ve stylu konopných tašek splétaných ve stylu makramé.


Propracované detaily oblečení - různé našívané proužky střapce i vzory výpletů perfektně ladí se stylem bot. Zatímco k barevným modelů patří páskové barevné sandálky na jehlovém kovovém podpatku, béžové, hnědé a černé modely sází na sladěnost tvarů a formy. Nejdete tak mezi nimi pletené kozačky, i z proužků kůže sestavené kotníkové boty.

FOTOGALERIE

Kolekce Gucci pro jaro 2010 je propracována do posledního detailu

Strana 1/7<< zpět      |      další >>

Poslední, třetí část kolekce Gucci pro jaro 2010 tvoří krátké večerní šaty s až neuvěřitelně propracovanými detaily. Černá, fialová, oranžová a zlatá v provedení tisíců střapců složitě spojovaných ve finální šaty - tak vypadá večerní róba pro jaro 2010 v podání Gucii.

Jak zakrýt akné bez použití make-upu?

24. září 2010 v 19:28 | ♦Corny♦fashion♦ |  Kosmetická poradna

Bez použití make-upu:

Je na to úžasná maska a navíc ještě zdravá!

MEDUŇKY!Natrhej si lístky meduňěk.2.Potom si nachystej mystičku(čistou) a napusť ji trochou vody(asi 4 lžíce vody) a dej si tam lžičku tee tree oilu(ty try ojlu)-natři se vodní kašičkou a dej si na to lísky meduňky.Nechej 20 minut na sobě a potom zdělej a umyj vodou.Nejen, že ti zmizí pupínky,ale tím je vlastně i zakryješ.Vlastně už není co zakrývat.


Úvod do módní rubriky

21. září 2010 v 17:50 | Corny fashion |  Módní poradna

Nevíte jaké oblečení si vzít na první rande?Jak se obléct na koncert?Jestli se hodí ke žluté víc růžová halenka nebo bordó kraťasy_?Od toho tu jsem.Poradím Vám.


Návod

21. září 2010 v 17:48 | Corny fashion |  Kosmetická poradna

Ahoj,trápí Vás akné?Nemůžete zakrýt pihy?Padají Vám vlasy?Od toho tu jsem.Poradím Vám.


Do Soči nesmíš, uslyšel Pljuščenko. Krasobruslař se neodvolal proti trestu

20. září 2010 v 19:04 | ♦Corny ♦fashion♦ |  Krasobruslařská rubrika
Žéňa, Žéňa, mohl slýchat oslavné ódy domácího publika na olympiádě v Soči. Mohl být národním hrdinou. Jenže Jevgenij Pljuščenko, stříbrný medailista z Vancouveru, nesmí na hrách 2014 startovat. Tohle rozhodnutí je konečné, tvrdí světová krasobruslařská federace.
JENOM STŘÍBRNÁ. Jevgenij Pljuščenko si prohlíží medaili. Myslel na cennější kov.foto: AP
JENOM STŘÍBRNÁ. Jevgenij Pljuščenko si prohlíží medaili. Myslel na cennější kov.
Proč? Pljuščenko se nestihl u mezinárodní federace odvolat proti sankcím, které si vysloužil za svoje nepovolené starty v exhibicích.
Krasobruslařská federace ISU potrestala ruskou superstar v červnu za jeho vystoupení na exhibicích poté, co se pro zranění odhlásil z mistrovství světa. Porušil tak pravidla federace, kdy bruslař, který nenastoupil do oficiálních závodů, nesmí bez souhlasu národního svazu bruslit s výhledem na finanční zisk.
On to přesto udělal.
Pljuščenko měl pak 21 dní na podání odvolání, jenže žádný takový dokument se na sekretariátu ISU neobjevil. Šéf federace Fredi Schmid proto přes agenturu AP olympijskému šampionovi z Turína vzkázal: "Nesmíš se kvalifikovat do žádné soutěže pod hlavičkou ISU."

jevgenij pljuščenko

narodil se 3. listopadu 1982
bruslit začal ve čtyřech letech, na soutěžích se poprvé objevil v roce 1996 a hned v tom následujícím vyhrál juniorské MS
je trojnásobným mistrem světa (2001, 2002, 2003) a šestinásobným šampionem Evropy (2000, 2001, 2003, 2005, 2006 a 2010), z olympiád si odvezl zlato a dvě stříbra
po olympiádě v Turíně v roce 2006  přerušil kariéru na tři roky, vrátil se na hry ve Vancouveru
To znamená olympijské hry, mistrovství světa i seriál Grand Prix. "Je to definitivní!" upozorňuje Schmid.
Trojnásobnému mistru světa bude v listopadu 29 let, už dlouho ho trápí problémy s koleny. Přesto se po třech letech vrátil z "důchodu", aby mohl v Kanadě bojovat o druhé olympijské zlato.
Vybojoval "jenom" stříbro a cítil se podveden vítězstvím Američana Lysaceka, který ve své jízdě nepředvedl jediný čtverný skok.
Stříbrný Pljuščenko pak slíbil, že za čtyři roky přijde odveta. "Rád bych v Soči závodil," tvrdil. "Pokusím se o to, vážně to zkusím."
Teď bude muset předvést víc než čtverné skoky, aby se na hry mohl kvalifikovat. Král ledové arény přesto podle svého agenta do Soči přijet chce. "Ještě se potkáme se zástupci federace a prodiskutujeme jeho budoucnost," prohlásil Ari Zakarian.
Do podobného konfliktu s vedením světového krasobruslení se dostala i ženská bronzová medailistka Joannie Rochettová, která chtěla nastoupit do exhibičního programu na počest úmrtí matky.
Ne! zaznělo nejdřív z úst představitelů ISU, protože se Kanaďanka odhlásila ze světového šampionátu "pro fyzické i psychické vyčerpání po náhlém úmrtí matky". ISU ale nakonec udělila Rochettové výjimku kvůli extrémním okolnostem.

Chcete mít akné pod kontrolou? Pomoc hledejte v kvasnicích!

20. září 2010 v 19:01 | ♦Corny ♦fashion♦ |  Kosmetická rubrika
Kyselina pantotenová, neboli vitamin B5 v kvasnicích, příznivě působí na pokožku a pro své protizánětlivé, zklidňující a hojivé účinky bývá častou složkou kosmetických přípravků.  Důkazem toho je i pleťový krém AKNEMIN od firmy RAkné patří mezi poměrně častá onemocnění a postihuje téměř 100 % dospívající populace. Největší výskyt je v období puberty, avšak může přetrvávat i po 20. roce života. V posledních letech se věková hranice pro tvorbu akné posouvá, a tak není vzácností, když s projevy akné v obličeji přichází do kožních ordinací i čtyřicátnice.

Do tvorby aknózních projevů je zapojeno několik pochodů v organismu, hormonální změny, poruchy v činnosti mazových žlázek, poruchy rohovatění povrchových partií kůže a kožní infekce. Vše dohromady tvoří kruh příčin a rozetnout jej použitím vhodného krému, znamená výrazně zlepšit nejen vzhled kůže, ale hlavně svou psychiku.Pleťový krém AKNEMIN přispívá k regeneraci a stimulaci pokožky především díky Pangaminu (sušené pivovarské kvasnice), které zlepšují prokrvení kůže vysokým obsahem vitaminů B1, B2, B6, PP, H a minerálů zinku, železa, hořčíku a mědi. Vysoce účinné přírodní antiseptikum Tea Tree Oil působí antibakteriálně, zmírňuje zarudnutí pokožky a zabraňuje infekci, způsobené mnohdy neodbytným nutkáním "vyprázdnit pupínek", který má pak za následek ošklivé červené flíčky či jizvičky. Extrakt z vilínu virginského stahuje rozšířené póry, snižuje možnost ucpání mazových žlázek, léčí ranky způsobené projevy akné a tonizuje pleť. Účinky krému znásobuje a prohlubuje Panthenol (B5), který má protizánětlivé účinky, hojí a zklidňuje.  Glycerol pak hydratuje svrchní vrstvy pokožky.

Pleťový krém AKNEMIN minimalizuje projevy dospívání a svým složením je vhodný nejen pro mladé. Při léčbě akné je nutné AKNEMIN pleťový krém používat pravidelně. Délka používání krému může být v jednotlivých případech rozdílná a závisí rovněž na závažnosti akné. Nejlepších výsledků dosáhnete po několika měsících pravidelného používání společně s  čištěním obličeje pleťovou vodou AKNEMIN. Ta obsahuje bylinné extrakty hlívy ústřičné, extrakt Schizandry,  kvasnice, chmelový slad, okurku, a další látky, které pokožku zklidní, vyčistí a vypnou. Navíc má pouze 5% alkoholu oproti běžným kosmetickým vodám s 10-15%. Je vhodné ji použít ráno pro ošetření pleti před použitím denní kosmetiky a zejména večer k důkladnému vyčištění pokožky.  Oba přípravky jsou bez parfemace a dermatologicky testovány.


Pouze v lékárnách zakoupíte pleťový krém AKNEMIN za doporučenou cenu 215,- Kč (180 ml)  a  pleťovou vodu  AKNEMIN  za doporučenou cenu 105 ,- Kč (180 ml).  


A co na to odborník ?

"Léčivé kvasnice jsou dnes jako hlavní nebo vedlejší složka součástí různých přípravků používaných v lékařství a ve farmacii. Při šetrném způsobu si totiž zachovaly terapeuticky významný obsah řady látek - vitaminů skupiny B i jiných, enzymů stopových prvků atd. Osvědčili se tak nejen jako důležitá součást perorálně aplikovaných potravinových doplňků (PANGAMIN), ale při stejném způsobu podání se s úspěchem aplikují i při onemocnění nehtů, vlasů nebo pokožky, včetně akné. Neméně významnou složkou jsou léčivé kvasnice v lékových formách určených pro místní aplikaci, v mastech nebo krémech. Zde se dobře uplatňují zejména při léčení hemoroidů, při povrchovém poranění a při akné. Bývají přitom kombinovány s látkami podporujícími epitelizaci a s látkami omezujícími možnost infekce a ucpání mazových žlázek". apeto, jejíž produkty mají více než 50-ti letou tradici.

Inspirujte se hrdiny aviatiky a zkuste nové módní dobrodružství v aviastylu!

20. září 2010 v 18:56 | ♦Corny ♦fashion♦ |  Módní rubrika

Mimochodem,obrázky půjdou jen tomu,kdo má windows 7.Amelia Mary Earhartová (mimochodem narozena 24. července 1897 a nezvěstná od 2. července 1937) - letkyně, která záhadně zmizela nad Tichým oceánem v roce 1937, byla první ženou, která v roce 1928 přeletěla Atlantský oceán. Ve  40. letech se v letectví pohybovali převážně muži, a tomu odpovídalo i ustrojení pilota. Amelii Earhartové nezbývalo tehdy nic jiného, než tento pánský styl  přijmout. V té době ale jistě netušila jak její tehdejší účelové oblečení ovlivní letošní módu pro chladné dny. Aviatický styl je totiž jedním z hlavních módních trendů letošního podzimu a zimu.

Aviastyl seskládáte z modních kousků různých značek!
Burberry letadlo neuletělo - Amelia Mary Earhartová by si vybrala
Výchozí je silueta aviatického stylu je ve tvaru písmene "Y"

Návrháři u aviastylu kladou důraz na horní polovina postavy, přičemž druhá polovina těla je naopak zeštíhlená. Za tento prvek budou rády zejména ženy s menší výškou, protože uvedený styl opticky protahuje a zeštíhluje. V kolekcích pro letošní podzim a zimu najdeme zdařilé kombinace luxusních kožených a vlněných bund s kožešinou, které doplňují oblečení z jemného hedvábí a jiných měkkých materiálů.


Bundy po vzoru aviatiků dokážou zahřát

Dominantním kouskem se bundy aviastylu stávají především díky zvolenému střih, materiálu a dalším trendy prvkům. Materiálem je jednak kvalitní kůže, vlněné látky a to vše doplněné kožešinou. Trendy jsou velké široké límce, zipy, kožené řemínky apod. Střih je rovný nebo jen mírně vypasovaný. Mně osobně se nejvíce líbí olivově zelená bunda z dílny Burberry Prorsum , kterou si můžete prohlédnout detailněji.


Stylová obuv a doplňky dokážou aviastyl podtrhnout, ale i zničit!

Na boty si musíme dát zvláštní pozor. Jen tak nějaké se k aviatickému vzhledu rozhodně nehodí. Návrháři doporučují super vysoké kožené kozačky na jehle nebo kotníčkové kozačky na vysoké platformě.

Pro výsledný look nesmíme zapomenout na vhodné doplňky. V tomto případě k nim patří objemné kožené kabely nebo aktovky do ruky, vlněný návlek na krk, brýle, dlouhé rukavice.


Krasobruslař Březina ladí na příští sezonu. Chce zařadit dva čtverné skoky

18. září 2010 v 13:12 | ♦Corny♦fashion♦ |  Krasobruslařská rubrika
V minulé sezoně mu medaile z mistrovství Evropy i světa těsně unikla. Byl pokaždé čtvrtý. V té nadcházející hodlá český krasobruslař Michal Březina tvrdě zaútočit. Chystá se zařadit čtverný toeloop i salchow. Bude je skákat nejen ve volné jízdě, ale i v krátkém programu.
Michal Březina při volné jízdě na ME v krasobruslenífoto: AP
Michal Březina při volné jízdě na ME v krasobruslení
"Chci skákat kombinaci čtverného a trojitého toeloopu a čtverný salchow z kroků," řekl Březina v rozhovoru pro web goldenskate.com. Takto obtížné skoky v krátkém programu dosud nezařazoval nikdo ze světové špičky, ti nejlepší se pokoušeli jen o kombinaci s čtverným toeloopem.
Březinovi by jeho odvaha mohla vynést výrazné zlepšení osobního rekordu, který v současné době hodnotu 81,75 bodu. "Teď mám nejlepší známku za technickou hodnotu 45, a to tam nebyl ani jeden čtverák. Když se mi povedou dva, může se tato známka dostat k šedesáti, pokud zvládnu všechno ostatní," kalkuloval.
Pokud by za komponenty dostal jako v uplynulé sezoně kolem 35 bodů, mohl by atakovat i světový rekord Jevgenije Pljuščenka. Ten dostal na letošním ME za krátký program 91,30 bodu.
Čtverné skoky dvacetiletý krasobruslař s úspěchem zkoušel v tréninku už v olympijské sezoně, ale od trenérů Karla Fajfra a Petera Starce nedostal povolení riskovat je v soutěži. "Byl jsem trochu smutný, že jsem je nemohl zkusit, ale co jsem mohl dělat? Oni mají větší slovo," posteskl si.
Pro nadcházející sezonu ve spolupráci s renomovaným choreografem Pasqualem Camerlengem připravil nový krátký program s doprovodem japonských bubnů.
"Udělali jsme to, protože mistrovství světa je příští rok v Tokiu. Doufám, že se to bude líbit japonským fanouškům i rozhodčím, protože je to jejich národní hudba," vysvětlil.
Zatím se setkal jen s pozitivním ohlasem. "Každý, kdo ho zatím viděl, říká, že je mnohem lepší než krátké programy, které jsem měl dosud," pochvaloval si krasobruslař, kterému se spolupráce s Camerlengem líbila.
"Bylo to něco jiného, než na co jsem byl zvyklý. Doufám, že s ním budu spolupracovat déle, protože se mi líbí, co dělá. Vybral jsem si ho díky jeho volné jízdě pro Daisukea Takahašiho, ta byla brilantní," vysvětluje.
Zatímco krátký program je zbrusu nový, volná jízda na motivy Američana v Paříži dozná jen drobných změn. "Musíme udělat nové kroky a změníme zařazení skoků do první a druhé poloviny programu. Musíme zapracovat na přechodových prvcích. A zbytek je na mně, já to musím odskákat a odbruslit," upřesnil Březina, který se tradičně připravuje střídavě v Oberstdorfu a v Brně.
Do sezony vstoupí na konci září na Nebelhorn Trophy v Oberstdorfu, kde v předchozích třech letech vždy vystoupil na stupně vítězů. "Je to první závod, takže se při něm člověk nehoní za body ani nedělá nic zvláštního.
Půjde jen o vyzkoušení programů v soutěži, zjištění reakce rozhodčích a otestování toho, jak budu schopen při závodech skákat čtveráky," dodal.

Pozor na to, jaký šampón kupujete – ne vždy vašim vlasům pomůže, a to ani když patří mezi ty dražší!

18. září 2010 v 13:10 | ♦Corny ♦fashion♦ |  Módní rubrika

Rizikových faktorů číhajících na vaše vlasy je všude spousta. Barvení, vysoušení horkým vzduchem, kulma, intenzivní sluneční záření, koupání v chlorované či slané vodě. Ani ten nejodolnější "skalp" neustojí dlouhodobé vystavení nepříznivým vlivům. Vlasy se přestanou lesknout, jsou suché a hladký účes ze všeho nejvíce připomíná chemlon. Nemluvě o zacuchávání při česání. A víte, proč se vlasy zacuchávají? Místo přirozeného hladkého povrchu mají povrch šupinatý a roztřepený. Šupiny na povrchu vlasu jsou to, co způsobuje jejich zacuchávání. V nejhorším případě se mohou poškozené vlasy při rozčesávání zpřetrhat. Pak už pomůže jen šikovný kadeřník a jeho ostré nůžky.

K radikálnímu řešení v "postřižinském" stylu ovšem nemusí dojít. Na trhu se nabízí velké množství šamponů určených pro péči o poškozené vlasy. Časopis Test pro vás otestoval šampony, které naleznete v drogeriích, lékárnách i v obchodech specializovaných na přírodní produkty. Zastoupeny jsou tedy jak "obyčejné" levné šampony, tak drahé z "profesionálních" řad. A výsledky ukazují, že v jejich účincích nemusí být tak velké rozdíly, jaké jsou v jejich cenách.


Nonšalance Prada: vzorované šaty a ponožky v lodičkách!

18. září 2010 v 13:08 | ♦Corny ♦fashion♦ |  Módní rubrika
Ponožky v lodičkách a v sandálech vždy vítězí v anketách o největší módní faux pas. Věhlasnou značku Prada to však v žádném případě neodradilo. Její kolekce Resort 2011 je ponožek v sandálech a lodičkách plná. A co je nejodvážnější, ponožky doplňují tradičně elegantní ženské siluety šatů a kostýmků. Je vidět, že italská elegance je dokonalá i v ponožkách. Nonšalance kolekci Prada sluší.


Prada se nebojí k ponožkám obléct vzorované šaty, výrazné šperky, ale dokonce ani na krk pověsit boá. To směle kombinuje i s džínovým outfitem volných kalhot v pánském stylu.

Z kolekce dýchají 80. léta. Plastický lesk a barevnost doplňků, vrstvené maxi náramky, ale i již zmiňované doplňky - už jen do role modelky obsadit Madonnu, královnu stylu 80. let.

Karlovarští krasobruslaři po čtyřech letech vozí první úspěchy

10. září 2010 v 19:06 | Cornelia Hale |  Krasobruslařská rubrika
Sportovní krasobruslařský klub Karlovy Vary, který našel zázemí pro svoji činnost na Zimním stadionu v Ostrově, vstupuje už do své páté sezony. To je tak akorát doba, kdy je čas zhodnotit čtyři roky práce všech zúčastněných, závodníků, trenérů i rodičů.
Krasobruslení - ilustrační fotofoto: Reuters
Krasobruslení - ilustrační foto
"Když jsme klub založili, zavřeli jsme se na ostrovský zimák a tři a půl roku systematicky pracovali. Dostali jsme vynikající podmínky díky generálnímu sponzorovi firmě Jamp, s.r.o. a snažíme se je nezneužívat, ale využívat. Ta doba přesně odpovídá tomu, co sport chce, aby se mohly, pokud to děláte dobře, dostavit výsledky. Jsem typ člověka, který se nepýří jen tak něčím, ale mám ráda kvalitu ve všech směrech. Proto obdivuji děti, že tento tréninkový systém vydrží a rodiče, že je v tom podporují. Vím, že to někdy není lehké, ale oni na oplátku už teď sklízí úžasný pocit stát na stupínku vítězů a užívat si zlato na krku," říká hlavní trenérka Monika Škorníčková.
Krasobruslařská sezona začíná už v dubnu, kdy se bruslaři připravují v tělocvičně, na atletickém hřišti a také už i na ledě. Závodníci klubu mají za sebou již pět soustředění z toho dvě v zahraničí.
"V loňské sezoně jsme začali spolupracovat s paní trenérkou Romanovovou, která trénuje současně v Rakousku i Švýcarsku. A tak v dubnu jsme za byli v Feldrkirchenu, kde jsme poctivě nabírali zkušenosti a pak na mezinárodním soustředění ve švýcarském Flimsu, které vede renomovaný ruský trenér pan Kudriavcev, který vychoval nejednu krasobruslařskou hvězdu.
Děti z našeho klubu pak trénovaly na ledě s bronzovou medailistkou z mistrovství světa Finkou Laurou Lepisto Kiirou Korpi, pátou ženou světa a se Sarah Meier, mistryní Švýcarska. Takže motivační zážitek, jak se říká, za všechny peníze.
V srpnu jsme pak trénovali s našimi českými reprezentanty v Humpolci a v Rokycanech," přibližuje Škorníčková dění poslední doby.
Závodnici Sportovního krasobruslařské klubu Karlovy Vary se v loňské sezoně účastnili celkem 17 závodů v České republice, z kterých přivezli celkem 33 medailí, pětkrát startovali v zahraničí a přivezli pět medailí, reprezentovali kraj na Olympiádě dětí a mládeže v Liberci a zastupovali Karlovarsko i na Mistrovství České republiky v krasobruslení v Brně.
"Tyto účasti a jejich výsledky nám všem dělají moc dobře a jsou důkazem bezva práce, která opravdu přináší už i ty medaile. Na mezinárodním poli se prezentovali Matyáš Bělohradský, který dvakrát nenašel přemožitele v kategorii nejmladších žáků a v Trnavě, v Grimě vyhrál, v Budapešti se radoval ze stříbra. Jiří Bělohradský v kategorii mladších žáků se účastnil jen závodů v Grimě, odkud si odvezl cenné stříbro, Michaela Lucie Hanzlíková v kategorii nejmladších žaček v Trnavě byla bronzová a v Budapešti téměř bezchybnou volnou jízdou vybojovala páté místo. Štěpánka Tůmová v kategorii žaček přivezla úžasné páté místo, kdy se dokázala plně koncentrovat a zajela krásnou volnou jízdu plnou krasobruslařské elegance.
Štěpánka si také svojí pílí a houževnatostí vybojovala účast na Mistrovství České republiky, kde obsadila fajnové 23. místo. Reprezentovala i na Olympiádě dětí a mládeže, kam se zaslouženě dostala jako nejlepší žačka v kraji. Jiří Bělohradský měl tu čest reprezentovat náš kraj také na mistrovství republiky a taktéž na dětské olympiádě," pyšně vypočítává úspěchy svých svěřenců Monika Škorničková.
"Mistrovství republiky jsem se účastnila již podruhé a věřím, že tento rok tam budu taky. Chtěla bych se umístit do první poloviny, snad i desítky a vím, že jsme pro to s paní trenérkou udělaly v letní přípravě maximum. Teď formu jen vylepšovat a dolaďovat," prozradila své plány Štěpánka Tůmová.

Talika přivádí na trh prodlužující řasenku Lipocils Expert na přírodní bázi

10. září 2010 v 19:05 | Cornelia Hale |  Kosmetická rubrika
Kosmetická firma Talika se proslavila za hranicemi domovské Paříže zejména produkty zaměřenými na prodloužení a péči o řasy. Letos se rozhodla uvést na trh exkluzivně v řetězcích Sephora zdokonalenou verzi svého nejslavnějšího výrobku, gelu podporujícího růst řas. Unikátní sérum, jehož složení bylo objeveno již v roce 1948, se nyní stalo součástí speciální regenerační řasenky.


Prodloužení řas původně jako vedlejší efekt

Vytvoření hlavního trumfu společnosti Talika, složení séra prodlužujícího řasy, proběhlo vlastně náhodou. Po druhé světové válce v roce 1948 se podařilo lékaři Danielli Rochemu vytvořit mast, která měla za úkol mírnit popáleniny v oblasti obličeje a zejména očí, připomínek válečných hrůz. Vedlejším produktem léčivé masti byl však efekt prodloužení řas. Matka současného majitele firmy, Alexise de Brosses, zakoupila tuto mast od samotného Rocheho. Taliku tak můžeme považovat za téměř "rodinný" podnik. Zázračná mast, kterou se podařilo Rochemu namíchat a která obsahuje pouze přírodní složky, se stále objevuje v základní nabídce firmy. Jak to ale vypadá, její slávu brzy zastíní letošní novinka Lipocils Expert.


Výživa, prodloužení, regerace - vše v jednom!

Řasenka Lipocils Expert si klade za hlavní cíl prodloužit, natočit a ztmavit řasy. Prodlužující efekt je dosažen díky působení krému obsahujícího liposomy. Tyto mikroskopické částice řasy vyživují a společně s UV-fytofiltry chrání barvu řas. Výtažky z baobabu a pomerančové extrakty pomáhají bojovat proti volným radikálům. Lipocils Expert je tak striktně přírodním produktem. Jeho základem, kromě liposomového gelu, je směs dvanácti rostlinných výtažků, z nichž mezi nejdůležitější patří extrakty z jablka a kopřivy starající se o revitalizaci slabých řas. Lipocils Expert by zčásti měla sehrávat i anti agingovou roli. Liposomové sérum totiž obnovuje vrstvu epidermis v pokožce a podporuje zachování její elasticity. Přeloženo do řeči laika se jedná o snahu vymýtit nepěkný efekt povadlých víček očí.


Aplikace a výsledky Lipocils Expert

Řasenka Lipocils Expert na první pohled zaujme atypickým řešením aplikátoru liposomového gelu. Aplikátor se skládá ze dvou částí. Na vrchu je připevněna měkká ploška, která slouží k nanesení krému do oblasti víček, co nejblíže ke kořínkům řas. "Tělo" aplikátoru je tvořeno klasickým kartáčkem, který známe z běžných typů mascar. Kartáček se používá až následně po aplikaci krému. Prodlužující řasenku Lipocils Expert byste měli aplikovat vždy pouze na nenalíčené řasy.  Po dobu prvního měsíce používání je nejvhodnější nanášet gel dvakrát denně, tedy ráno a večer. Po uplynutí prvního měsíce se řasenka používá pouze jednou denně. Podle dermatologických testů, které byly provedeny na pařížské klinice Pitié-Salpetriére po dobu 28 dnů, dosáhly ženy prodloužení řas průměrně o 2,1 milimetru.

Přestože se zdá, že nová řasenka Lipocils Expert je učiněným zázrakem, rozhodně je na každé z nás zvážit, jestli si najdeme potřebný čas a svým řasám budeme věnovat tolik péče. Není však nic lepšího ke zhodnocení výrobku, než novinku Taliky vyzkoušet, a zažít ta prodlužující efekt "na vlastní oči".

Pařížskou módu zachvátila chlupatá mánie

10. září 2010 v 19:03 | Cornelia Hale |  Módní rubrika

To nejlepší z Paris Fashion Week

Vybrali jsme pro vás první vlašťovky pařížských trendů pro nadcházející podzim a zimu 2010/2011. Dali jsme si těžký úkol - z nejlepších kolekcí vybrat vždy jen jeden model, nejvíce charakterizující celou kolekci. Tak si užijte první módní ochutnávku - celé kolekce vám postupně představíme na stránkách Moda.cz. 

FOTOGALERIE

Paris Fashion Week, kolekce pro podzim a zimu 2010/2011

foto_01_Miu_Miu_Parisfoto_02_Hermes_Parisfoto_03_Louis_Vuitton_Parisfoto_04_Wunderkind_Paris
foto_05_Elie_Saab_Parisfoto_06_Cerutti_Parisfoto_07_Chloe_Parisfoto_08_Chanel_Paris
foto_09_Yves_Saint_Laurent_Parisfoto_10_Guy_Laroche_Parisfoto_11_Kenzo_Parisfoto_12_Emanuel_Ungaro_Paris
Strana 1/3<< zpět      |      další >>

Pařížské minitrendy pro nadcházející podzim a zimu

Chlupy kam se podíváš!

Velkým podzimním hitem bude "chlupatá" móda. Neznamená to, že si máte přestat holit nohy, ani že se máte před odchodem z domu vyválet v pelechu své kočky nebo psa. Pořiďte si "druhé" chlupy, v podobě chlupatých bot nebo celého outfitu jako z kolekce Chanel, chlupaté pelerínky jako z kolekce Yves Saint Laurent nebo Lanvin. Módní jsou i celochlupaté umělé kožíšky. Na délce chlupů se nešetří, prostě je nechte "narůst" pořádně dlouhé!


Vyhrajte si s drapérií!

Drapérie jsou dokonalým oživením pro minimalistické outfity. I když je oblečení téměř ve stylu pytle na brambory, asymetrický přešitím rohů navzájem vznikne zajímavý drapériový efekt - a model je na světě. A může být i skutečně zdařilý. Drapérie najdete v mnoha kolekcích Paris Fashion Week. Jedny z nejlepších najdete mezi modely Lanvin nebo Valentino. Naprostým mistrem drapérií je značka Issey Miyake, která představila svoji na matematice postavenou kolekci. 


Folklór nebo etno

Prvky z různých etno a folklórních stylu návrháři milují. Jsou nevyčerpatelným zdrojem inspirací - tak proč po něm nesáhnout. Nejfamóznější kolekcí pro nadcházející podzim a zimu 2010/2011 je zcela jednoznačně kolekce Johna Galliana. Ale podobné prvky najdete také v mnoha dalších kolekcích - například v kolekci Jean Paul Gaultier nebo Wunderking 


Odkazy na staré časy

Také retro kolekce nebo dokonce hlubší výlety do historie mají návrháři rádi. A mají je rádi i milovníci módy. Tyto kolekce jsou pestré, a když si často odmyslíte pro normální život nadbytečné "kloboučky" nebo cetky, často i nositelné. Louis Vuitton letos uchvátila 50. léta. Značka Kenzo se pohybuje někde mezi divokým západem a osídlováním Austrálie. A Hermès vsadil na nepřekonatelnou eleganci 19. století. 


Pozlacený podzim

Návrháři prozářili podzim zlatistým leskem. Nejzdařileji se to povedlo značce Balmain. Její kolekce je plná zlatých modelů bez toho, aby bylo nutné polemizovat o míře jejich vkusu. Isabel Marant si dokonce troufla kombinovat zlatou s khaki. A zlatavé modely se objevují sporadicky i v kolekcích dalších návrhářů - např. v kolekci Dries van Noten najdete zdařilé minimalistické zlaté koktejlky. 


Trendy doplňky pro podzim a zimu

Na podzim a v zimě si konečně trochu odpočinou vaše nohy. S podpatky můžete klesnout níže. Vidíte to například na botách z kolekce Stella McCartney. Hitem budou také chlupaté boty, nebo boty s kombinací pleteniny či z kabátových flaušů. I kabelky si můžete pořídit ve stejném duchu. Díky kolekci Chanel budou skutečným hitem. A další nezbytností jsou pak rukavice. Krásné, vypasované, kožené a hezký vysoké pod loket - tak jak je vidíte například v kolekci Louis Vuitton. 

Obrázek měsíce Října

1. září 2010 v 18:52 | Cornelia Hale |  Hot or Not?

1.


2.

Avril Lavigne

3.