Obrázek Září:

Inspirujte se podzimním líčením velkých módních domů a značek!

25. září 2010 v 18:31 | ♦Corny♦fashion♦ |  Kosmetická rubrika
Přestože by se daly trendy podzimního líčení rozdělit do tří hlavních kategorií, mají společné dva zásadní principy. Prvním z nich je sázka na zvýraznění očí, ať už je ho dosaženo různými způsoby. Oči jsou momentem, který má vévodit celému líčení. Právě k očím se musí okamžitě přesunout pozornost diváka. Jak se říká, oči jsou oknem do duše. Proto se podzim ponese v duchu osobní výpovědi ženy. Zásadou číslo dva pro podzimní líčení je lehký, světlý a dokonalý vzhled pleti. Pleť by měla být nalíčena co nejpřirozenějším odstínem make-upu i pudru, který se nejvíce blíží skutečné barvě pleti. Žádné přehnaně opálené tváře a červená líčka. Vše se nese v duchu akcen

Trend č. 1: Výrazné černé oči

Módní dům Chanell a návrhář Giambattista Valli v líčení modelek vsadili na tvrdé a dominantní nalíčení očí. Chanell použil klasickou černou extrémním způsobem nanášení líčidla, kdy černé stíny pokrývají celou plochu víčka a zasahují i mimo něj. Démonický efekt je podpořen zesvětlením pleti, která společně se rty ustupuje zcela do pozadí. Pro zprůhlednění pleti je vhodné použít co nejsvětlejší podkladový make-up, který je následně zafixován světlým pudrem. Na tvářenku či růž v případě líčení á la podzimní Chanell zapomeňte. Rty stačí přepudrovat anebo ponechat bez nalíčení.


U značky Giambattista Valli maskéři oprášili svůdný ženský kočičí pohled, jehož dosáhli pomocí silných černých linek na vrchním víčku oka. Linky jsou vytvarovány pomocí silné vrstvy černé tekuté linky většího průměru. K výraznějšímu zúžení linky dochází až v zakončení jejího tvaru. K prosvětlení a rozsvícení oka, které černou linkou mírně zapadne, dochází díky použití bílé tekuté linky, která se stává zrcadlovým slabším a tenčím odrazem linky černé.


Trend č. 2: Jemnější dívčí líčení

Návrhář Phillip Lim doplnil své modely o velice decentní a svěží líčení modelek založené na dívčích odstínech růžové barvy. Kromě dokonalého vzhledu pleti je na tváře použitá světlá růž, která dodává obličeji "zdravou" barvu. Díky světlému nalíčení očí a použití kratší modré tuhé linky na spodním víčku oka oči modelek přímo září. Jemný a něžný dojem z líčení dotváří "nahé" rty.


S trochu umírněnější verzí dívčího vzhledu přichází Carolina Herrera. Světlá, lehounká pleť není zatížena růží. Oči jsou nalíčeny světle fialovou barvou, která dominuje celému vzhledu. Oči jsou nalíčeny i na spodní straně víčka. Jemnost líčení je podtržena jen slabým nánosem řasenky a " nahými" rty.


Trend č. 3: Zemité a zlatavé tóny očí

Alexandr Wang ponechal svým modelkám, podobně jako u většiny letošních podzimních přehlídek, tvář zcela hladkou v co nejpřirozenějším až světlém odstínu. Pozornost se tak věnovala zejména nalíčení očí, které bylo důrazné za použití směsi zemitých hnědých tónů, místy přecházejících ve zlatou. Výsledné líčení tak v mnohé připomínalo kouřové líčení, avšak bez klasické černé.


V dílně Anny Sui zemité tóny vyměnily za bronzovou až zlatou. Pleť modelek neponechávali bledou, ale snažili se ji více zabarvit směrem k bronzovému či meruňkovému odstínu. Jako jedni z mála použili rtěnku, a to tmavé barvy, která celkový vzhled v mnohém oživila. Ve spojení s tvářenkou pak vykouzlila svěží vzhled a výraz modelek.
tace očí za prosvětlení až zprůhlednění pleti obličeje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama