Obrázek Září:

Karlovarští krasobruslaři po čtyřech letech vozí první úspěchy

10. září 2010 v 19:06 | Cornelia Hale |  Krasobruslařská rubrika
Sportovní krasobruslařský klub Karlovy Vary, který našel zázemí pro svoji činnost na Zimním stadionu v Ostrově, vstupuje už do své páté sezony. To je tak akorát doba, kdy je čas zhodnotit čtyři roky práce všech zúčastněných, závodníků, trenérů i rodičů.
Krasobruslení - ilustrační fotofoto: Reuters
Krasobruslení - ilustrační foto
"Když jsme klub založili, zavřeli jsme se na ostrovský zimák a tři a půl roku systematicky pracovali. Dostali jsme vynikající podmínky díky generálnímu sponzorovi firmě Jamp, s.r.o. a snažíme se je nezneužívat, ale využívat. Ta doba přesně odpovídá tomu, co sport chce, aby se mohly, pokud to děláte dobře, dostavit výsledky. Jsem typ člověka, který se nepýří jen tak něčím, ale mám ráda kvalitu ve všech směrech. Proto obdivuji děti, že tento tréninkový systém vydrží a rodiče, že je v tom podporují. Vím, že to někdy není lehké, ale oni na oplátku už teď sklízí úžasný pocit stát na stupínku vítězů a užívat si zlato na krku," říká hlavní trenérka Monika Škorníčková.
Krasobruslařská sezona začíná už v dubnu, kdy se bruslaři připravují v tělocvičně, na atletickém hřišti a také už i na ledě. Závodníci klubu mají za sebou již pět soustředění z toho dvě v zahraničí.
"V loňské sezoně jsme začali spolupracovat s paní trenérkou Romanovovou, která trénuje současně v Rakousku i Švýcarsku. A tak v dubnu jsme za byli v Feldrkirchenu, kde jsme poctivě nabírali zkušenosti a pak na mezinárodním soustředění ve švýcarském Flimsu, které vede renomovaný ruský trenér pan Kudriavcev, který vychoval nejednu krasobruslařskou hvězdu.
Děti z našeho klubu pak trénovaly na ledě s bronzovou medailistkou z mistrovství světa Finkou Laurou Lepisto Kiirou Korpi, pátou ženou světa a se Sarah Meier, mistryní Švýcarska. Takže motivační zážitek, jak se říká, za všechny peníze.
V srpnu jsme pak trénovali s našimi českými reprezentanty v Humpolci a v Rokycanech," přibližuje Škorníčková dění poslední doby.
Závodnici Sportovního krasobruslařské klubu Karlovy Vary se v loňské sezoně účastnili celkem 17 závodů v České republice, z kterých přivezli celkem 33 medailí, pětkrát startovali v zahraničí a přivezli pět medailí, reprezentovali kraj na Olympiádě dětí a mládeže v Liberci a zastupovali Karlovarsko i na Mistrovství České republiky v krasobruslení v Brně.
"Tyto účasti a jejich výsledky nám všem dělají moc dobře a jsou důkazem bezva práce, která opravdu přináší už i ty medaile. Na mezinárodním poli se prezentovali Matyáš Bělohradský, který dvakrát nenašel přemožitele v kategorii nejmladších žáků a v Trnavě, v Grimě vyhrál, v Budapešti se radoval ze stříbra. Jiří Bělohradský v kategorii mladších žáků se účastnil jen závodů v Grimě, odkud si odvezl cenné stříbro, Michaela Lucie Hanzlíková v kategorii nejmladších žaček v Trnavě byla bronzová a v Budapešti téměř bezchybnou volnou jízdou vybojovala páté místo. Štěpánka Tůmová v kategorii žaček přivezla úžasné páté místo, kdy se dokázala plně koncentrovat a zajela krásnou volnou jízdu plnou krasobruslařské elegance.
Štěpánka si také svojí pílí a houževnatostí vybojovala účast na Mistrovství České republiky, kde obsadila fajnové 23. místo. Reprezentovala i na Olympiádě dětí a mládeže, kam se zaslouženě dostala jako nejlepší žačka v kraji. Jiří Bělohradský měl tu čest reprezentovat náš kraj také na mistrovství republiky a taktéž na dětské olympiádě," pyšně vypočítává úspěchy svých svěřenců Monika Škorničková.
"Mistrovství republiky jsem se účastnila již podruhé a věřím, že tento rok tam budu taky. Chtěla bych se umístit do první poloviny, snad i desítky a vím, že jsme pro to s paní trenérkou udělaly v letní přípravě maximum. Teď formu jen vylepšovat a dolaďovat," prozradila své plány Štěpánka Tůmová.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama