Obrázek Září:

Krasobruslař Březina ladí na příští sezonu. Chce zařadit dva čtverné skoky

18. září 2010 v 13:12 | ♦Corny♦fashion♦ |  Krasobruslařská rubrika
V minulé sezoně mu medaile z mistrovství Evropy i světa těsně unikla. Byl pokaždé čtvrtý. V té nadcházející hodlá český krasobruslař Michal Březina tvrdě zaútočit. Chystá se zařadit čtverný toeloop i salchow. Bude je skákat nejen ve volné jízdě, ale i v krátkém programu.
Michal Březina při volné jízdě na ME v krasobruslenífoto: AP
Michal Březina při volné jízdě na ME v krasobruslení
"Chci skákat kombinaci čtverného a trojitého toeloopu a čtverný salchow z kroků," řekl Březina v rozhovoru pro web goldenskate.com. Takto obtížné skoky v krátkém programu dosud nezařazoval nikdo ze světové špičky, ti nejlepší se pokoušeli jen o kombinaci s čtverným toeloopem.
Březinovi by jeho odvaha mohla vynést výrazné zlepšení osobního rekordu, který v současné době hodnotu 81,75 bodu. "Teď mám nejlepší známku za technickou hodnotu 45, a to tam nebyl ani jeden čtverák. Když se mi povedou dva, může se tato známka dostat k šedesáti, pokud zvládnu všechno ostatní," kalkuloval.
Pokud by za komponenty dostal jako v uplynulé sezoně kolem 35 bodů, mohl by atakovat i světový rekord Jevgenije Pljuščenka. Ten dostal na letošním ME za krátký program 91,30 bodu.
Čtverné skoky dvacetiletý krasobruslař s úspěchem zkoušel v tréninku už v olympijské sezoně, ale od trenérů Karla Fajfra a Petera Starce nedostal povolení riskovat je v soutěži. "Byl jsem trochu smutný, že jsem je nemohl zkusit, ale co jsem mohl dělat? Oni mají větší slovo," posteskl si.
Pro nadcházející sezonu ve spolupráci s renomovaným choreografem Pasqualem Camerlengem připravil nový krátký program s doprovodem japonských bubnů.
"Udělali jsme to, protože mistrovství světa je příští rok v Tokiu. Doufám, že se to bude líbit japonským fanouškům i rozhodčím, protože je to jejich národní hudba," vysvětlil.
Zatím se setkal jen s pozitivním ohlasem. "Každý, kdo ho zatím viděl, říká, že je mnohem lepší než krátké programy, které jsem měl dosud," pochvaloval si krasobruslař, kterému se spolupráce s Camerlengem líbila.
"Bylo to něco jiného, než na co jsem byl zvyklý. Doufám, že s ním budu spolupracovat déle, protože se mi líbí, co dělá. Vybral jsem si ho díky jeho volné jízdě pro Daisukea Takahašiho, ta byla brilantní," vysvětluje.
Zatímco krátký program je zbrusu nový, volná jízda na motivy Američana v Paříži dozná jen drobných změn. "Musíme udělat nové kroky a změníme zařazení skoků do první a druhé poloviny programu. Musíme zapracovat na přechodových prvcích. A zbytek je na mně, já to musím odskákat a odbruslit," upřesnil Březina, který se tradičně připravuje střídavě v Oberstdorfu a v Brně.
Do sezony vstoupí na konci září na Nebelhorn Trophy v Oberstdorfu, kde v předchozích třech letech vždy vystoupil na stupně vítězů. "Je to první závod, takže se při něm člověk nehoní za body ani nedělá nic zvláštního.
Půjde jen o vyzkoušení programů v soutěži, zjištění reakce rozhodčích a otestování toho, jak budu schopen při závodech skákat čtveráky," dodal.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Corny fashion Corny fashion | 23. září 2010 v 20:44 | Reagovat

on je taááááááááák hezoučký

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama