Obrázek Září:

Radikální řez. Krasobruslař Verner všechno změnil a na rok míří za oceán

25. září 2010 v 18:32 | ♦Corny♦fashion♦ |  Krasobruslařská rubrika
Jako by snad chtěl udělat tlustou čáru za vším, co dosud dokázal, a hledal novou motivaci. Krasobruslař Tomáš Verner provedl před startem nové sezony radikální změny, v jeho sportovním životě nezůstal kámen na kameni. Tou největší je, že se celý rok bude připravovat v Torontu pod vedením nového trenéra. "Myslím, že změny byly nutné," prohlásil Verner.
ZA ROK NA SHLEDANOU. Tomáš Verner se na rok rozloučí s Českou republikou a bude se připravovat v Torontu.
ZA ROK NA SHLEDANOU. Tomáš Verner se na rok rozloučí s Českou republikou a bude se připravovat v Torontu.   foto: ČTK
Změnil všechno. Trenéra, realizační tým, kostýmy, choreografii jízd, nože na bruslích. "Vlastně jsem zůstal sám, kolem mě to svištělo," usmíval se Verner na tiskové konferenci.
Po osmi letech ukončil spolupráci s trenérkou Vlastou Kopřivovou i druhým koučem Michaelem Huthem. I přesto, že změna nebyla vyprovokovaná rozhořčením z minulé sezony, v níž přišel o post domácí jedničky.
Krátká jízda českého krasobruslaře Tomáše Vernera. (16. února 2010)TOMÁŠ VERNER ve volné jízdě ve Vancouveru.
Tomáš Verner na olympijských hrách ve Vancouveru
"Bylo těžké říci na shledanou, jsem vděčný za spoustu věcí," uvedl na adresu trenérky, která ho před dvěma lety přivedla k titulu mistra Evropy. Rozhodně se s týmem nerozchází ve zlém. "Vše jsme probrali a moje rozhodnutí bylo pochopeno."

tomáš verner


Narozen: 3. června 1986
Největší úspěchy:
1. ME 2008
2. ME 2007
4. MS 2007, 2009
6× 1. MČR
2× OH (2006 - 18., 2010 - 19.)
2× účastník finále Grand Prix (2008, 2009)
K přesunu do zámoří se rozhodl poté, co v létě absolvoval několik tréninkových kempů v Torontu, Detroitu a New Jersey.
"Řada sportovců cestuje za lepšími podmínkami, v tomhle nejsem výjimečný."
Nakonec se rozhodl pro Kanadu. "Budu tam mít vynikající podmínky pro svůj výkonnostní růst co s týče ledu i mimo něj. Navíc budu bydlet v rodině, kterou znám a kde jsem skoro 'adoptovaným' synem," prohlásil čtyřiadvacetiletý krasobruslař.
Jeho novým hlavním trenérem se stane zkušený kouč Robert Emerson, s nímž si v Torontu padli do noty.
"Známe se už dlouho. Už jsme probrali koncepci přípravy a ta mi vyhovuje. Navíc z něj sálá rozvaha a klid." O choreografii se mu bude nově starat Pasquale Camerlengo - Ital žijící v Detroitu.
Prvním Vernerovým závodem budou listopadové světové poháry v Číně a Rusku, domů se dostane až na republikový šampionát těsně před Vánoci.
Do Kanady odlétá v sobotu. S čistou hlavou. I proto, že ve čtvrtek zdárně ukončil bakalářské studium na pražské FTVS. Jeho vysvědčení zdobí čtyři jedničky a jedna dvojka. Pokud to půjde, rád by ve studiu pokračoval i v Torontu.
"Možná si ještě neuvědomuji, co mě čeká. Asi mně to dojde až na letišti. Bude to stejné jako před státnicemi. Ale jsem vnitřně klidný a cítím radost. Udělal jsem zásadní rozhodnutí, která mě posouvají dál."
V kontaktu zůstane i s hudebníkem Danielem Landou, který mu pomáhá zlepšit psychickou odolnost. "Je to metoda, která souvisí s hudbou a dechovými cvičeními. Dan za mnou nebude létat, ale když bude potřeba, bude mi pomáhat přes internet. To je v pohodě."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama