Obrázek Září:

Korejský zázrak Kim Ju-na opouští světový krasobruslařský trůn

16. října 2010 v 13:36 | ♦Corny ♦fashion♦ |  Krasobruslařská rubrika
Ani nejlepší volná jízda dne neuchránila korejskou krasobruslařku Kim Ju-na na mistrovství světa v Turíně od nečekané porážky. Olympijská vítězka a obhájkyně titulu nedohnala ztrátu po pokaženém krátkém programu a skončila na stříbrné pozici. Světovou šampionkou se díky dvěma vyrovnaným jízdám stala Mao Asadaová z Japonska, bronz uhájila Finka Laura Lepistöová.
MISTRYNĚ SVĚTA. Japonka Mao Asadaová vyhrála světový šampionár krasobruslařek.   foto: AP
MISTRYNĚ SVĚTA. Japonka Mao Asadaová vyhrála světový šampionár krasobruslařek.MISTRYNĚ SVĚTA. Japonka Mao Asadaová vyhrála světový šampionár krasobruslařek.MISTRYNĚ SVĚTA. Japonka Mao Asadaová vyhrála světový šampionár krasobruslařek.PORAŽENÁ. Olympijská vítězka Kim Ju-na z Koreje skončila na mistrovství světa druhá.BEZ MEDAILE. Japonka Miki Andoová skončila na mistrovství světa těsně pod stupni vítězů - čtvrtá.. Prohlédni fotky
Největší hvězda současného ženského krasobruslení Kim Ju-na v krátkém programu propadla, když udělala hrubou chybu v nájezdu do jedné z piruet i v sekvenci spirál.
Ani volná jízda nevyšla úplně podle představ, když upadla při trojitém salchowu a za svým světovým rekordem z olympiády zaostala o 20 bodů. Přesto předvedla nejlepší jízdu dne a ze sedmé pozice se posouvala vzhůru.
PORAŽENÁ. Olympijská vítězka Kim Ju-na z Koreje skončila na mistrovství světa druhá.PORAŽENÁ. Olympijská vítězka Kim Ju-na z Koreje skončila na mistrovství světa druhá.BEZ MEDAILE. Japonka Miki Andoová skončila na mistrovství světa těsně pod stupni vítězů - čtvrtá.PORAŽENÁ. Olympijská vítězka Kim Ju-na z Koreje skončila na mistrovství světa druhá.
Nakonec ji překonala pouze její největší rivalka Asadaová, která se jako jediná z nejlepší šestice po krátkém programu vyvarovala větších chyb a znovu předvedla svou specialitu trojitého axela v kombinaci. Zásluhou zisku 197,58 bodu tak získala svůj druhý titul mistryně světa. Poprvé se jí to povedlo v roce 2008.
Bronz brala Finka Laura Lepistöová, která se tak může pyšnit rolí nejlepší Evropanky. Její přemožitelka z evropského šampionátu a domácí favoritka Carolina Kostnerová skončila až šestá.
Dominanci asijských krasobruslařek doložila čtvrtým místem další Japonka Miki Andová. Ta byla po krátkém programu 11., ovšem třetí nejlepší volnou jízdou si výrazně polepšila.
Volná jízda naopak vůbec nevyšla Američance Mirai Nagasuové, která po krátkém programu vedla. Šestnáctiletá krasobruslařka ve volné jízdě ale zaostala o 21 bodů za svým maximem a nakonec se propadla až na konečnou sedmou příčku.
Česká reprezentantka Martina Boček do volných jízd nepostoupila. V krátkém programu jí patřilo až 39. místo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama