Obrázek Září:

Král krasobruslařů Takahaši karate odmítl, nenáviděl bolest

17. října 2010 v 13:29 | ♦Corny ♦fashion♦ |  Krasobruslařská rubrika
Turín (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - A nakonec Japonec. Ten, který bruslil poslední, byl v Turíně i nejlepší. Daisuke Takahaši je prvním mužem z Japonska, jenž obsadil světový krasobruslařský trůn. Boom, jaký tento sport prožívá v Asii, se umocňuje.
Japonec Takahaši během volné jízdy.   foto: AP
Takahaši, Kim Ju-na, japonské ženy, čínské páry, ale i nejbohatší sponzoři, největší zájem médií, desetitisíce dětí v klubech a fanatické fanynky, to vše činí Dálný východ největší krasobruslařskou baštou současnosti.
Příští rok se Japonci chystají pořádat hned sedm prestižních soutěží v tomto sportu, včetně mistrovství světa a finále Grand Prix. "Konkurence mi už doma dýchá na záda, jen počkejte, co brzy ukáže juniorský šampion Juzuru," říká Takahaši.
Nicméně on navždy zůstane průkopníkem. Už roku 2008 vytvořil výkonem 264,41 světový rekord. Jenže brzy bylo zle. Selhal na světovém šampionátu v Göteborgu a v říjnu 2008 si přetrhl kolenní vazy, musel na operaci.
Daisuke TakahashiDaisuke Takahaši
Skákat začal až za 11 měsíců, jeho letošní comeback je ovšem triumfální: nejprve olympijský bronz a nyní světový titul. "Užíval jsem si tu výzvu," říká. "Jsem šťastný, ale spokojený ještě ne. To budu až s titulem z Tokia 2011 a tehdy, až se mi vrátí čtverné skoky. Před operací jsem skákal dva ve volné jízdě."
Teď se s nimi trápí. V Turíně na tréninku předvedl nádherný čtverný flip, ale pokus o historickou premiéru v závodě nedorotoval. "Také mistr světa je bez čtverného skoku. Systém hodnocení nefunguje," brumlal bronzový Brian Joubert. Ten skočil dva čtveráky, ale pak chyboval. "Navíc v choreografii a krocích na Daisukeho nikdo nemá," myslí si Michal Březina.
Takahaši je synem vlasové stylistky a architekta. Jeho tři starší bratři se věnovali karate. "Nenávidím bolest," řekl však kdysi a odmítl je následovat. "Jako dítě jsem často brečel. Rodiče trvali na tom, že musím sportovat, abych se zocelil. Tak jsem se stal krasobruslařem."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama