Obrázek Září:

Krasobruslařská královna Kim padla z trůnu, svrhla ji Japonka Asadaová

12. října 2010 v 16:36 | ♦Corny ♦fashion♦ |  Krasobruslařská rubrika
Turín (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Majestát Královny Kim Ju-na, jak ji doma v Koreji nazývají, na turínském ledu pohasl. Největší rivalka, Japonka Mao Asadaová, ji svrhla z trůnu mistryně světa. Neporazitelná žena prohrála poprvé od prosince 2008.
PORAŽENÁ. Olympijská vítězka Kim Ju-na z Koreje skončila na mistrovství světa druhá.   foto: AP
Kim věděla, že musí předvést cosi mimořádného, pokud po 7. místě v krátkém programu chce zaútočit na titul, padla však při salchowu. "Bylo to pro mě mentálně příliš složité. Olympijským titulem jsem si splnila největší životní cíl. Najednou jsem si říkala: Nic víc neexistuje, jak se mám motivovat? Tréninky mi nešly, noha mě bolela, koncentrace chyběla."
Byla první ženou od Američanky Yamaguchiové v roce 1992, která po olympijském prvenství našla odvahu "obhajovat" ho na mistrovství světa, ale má stříbro. Je jí teprve 19 let, přesto najednou zvažuje konec kariéry.
Na dno sil si sáhla i Asadaová. "Nečekala jsem, že tu budu sedět na židli pro mistryni světa," přiznala Japonka. Trojitým axelem ozdobila svůj druhý světový titul. První získala v Göteborgu 2008. "Evropa je pro mě šťastné místo," říkala.
MISTRYNĚ SVĚTA. Japonka Mao Asadaová vyhrála světový šampionár krasobruslařek.MISTRYNĚ SVĚTA. Japonka Mao Asadaová vyhrála světový šampionár krasobruslařek.
Teprve šestnáctiletá Američanka Mirai Nagasuová by možná řekla pravý opak. Neustála roli šokujícího lídra po krátkém programu, sestoupila až na 7. příčku. "Sorry," špitla ke kouči Franku Carrollovi, když šla z ledu.
Už 71letý trenér ji později utěšoval zmrzlinou. Marně doufal, že po premiérovém olympijském zlatu s Lysackem vybojuje s Nagasuovou i světový primát.
Mistrovství vládla Asie, zásluhou Asadaové, Takahašiho a čínského páru Pchang - Tchung prvně dobyla tři zlaté medaile. Naopak Evropa je poprvé ve 114leté historii světových šampionátů bez zlata!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama