Obrázek Září:

Krasobruslařská suverénka má potíže, tanečním párům vládli zlatí z olympiády

23. října 2010 v 15:09 | ♦Corny ♦fashion♦ |  Krasobruslařská rubrika
Favoritka soutěže žen na mistrovství světa v krasobruslení? Netřeba váhat! Olympijská šampionka z Vancouveru a světová rekordmanka Kim Ju-na. Jenže po krátkém programu je v Turíně všechno jinak. Korejka má zdravotní problémy a figuruje až na sedmé příčce.
Favoritka Kim Ju-na má na mistrovství světa problémy, po krátkém programu je až sedmá.   foto: AP
Mirai NagasuováKim Ju-naLaura LepistöováMao Asadová. Prohlédni fotky
Při své premiéře na MS překvapivě vede šestnáctiletá Američanka Mirai Nagasuová, která se jako jediná dostala přes hranici 70 bodů. Z druhého místa po krátkém programu bude útočit Japonka Mao Asadová, třetí je zatím Finka Laura Lepistöová. Česká reprezentantka Martina Boček skončila na 39. místě daleko za finálovou čtyřiadvacítkou.
Nagasuovou, která skončila na nedávných olympijských hrách těsně pod stupni vítězů, vynesly do čela soutěže především skvělé piruety a krokové pasáže. Porazila tak i stříbrnou z olympiády Asadovou, jejíž trojitý axel v kombinaci rozhodčí ohodnotili jako nedotočený.
Navzdory drobnému zaváhání u dvojitého axelu se na třetí příčku jako nejlepší Evropanka prosadila Lepistöová. Na čtvrtou pozici odsunula domácí naději Carolinu Kostnerovou.
Mirai NagasuováLaura LepistöováMao Asadová
Nejlepší po krátkém programu: Mirai Nagasuová, Laura Lepistöová a Mao Asadová.
Velké trable postihly suverénní královnu z Vancouveru Kim Ju-na. Korejská krasobruslařka sice zvládla všechny skoky, ale udělala hrubou chybu v nájezdu do jedné z piruet i v sekvenci spirál. Italské televizi Rai pak řekla, že má problémy s levou nohou.
Za svým světovým rekordem z olympiády zaostala o více než 18 bodů na vedoucí Nagasuovou ztrácí přes deset bodů. Stále však může zaútočit na obhajobu titulu, protože osobní rekord ve volné jízdě má o více než 23 bodů lepší.
Italská rodačka Boček se drobné chyby dopustila hned v úvodní kombinaci, pak navíc upadla při trojitém rittbergeru. Za krátký program tak získala 32,90 bodu, o dva body méně než na mistrovství Evropy. Třiadvacetileté krasobruslařce to v konkurenci 53 závodnic stačilo jen na umístění na konci čtvrté desítky.

Tanečním párům kralovali Virtueová a Moir
Tessa Virtueová a Scott Moir se měsíc po triumfu na olympijských hrách dočkali premiérového světového titulu v kariéře. Kanadští krasobruslaři ve volném tanci uhájili náskok před Američany Meryl Davisovou a Charliem Whitem a ke stříbru z roku 2008 a bronzu z loňska přidali v Turíně nejcennější medaili. Bronz získali domácí Italové Federica Faiellaová a Massimo Scali.
Dvacetiletá Virtueová s dvaadvacetiletým Moirem procítěným představením na hudbu Mahlerovy Páté symfonie jen těsně zaostali za svou známkou z olympiády, ale volné tance v pátek nevyhráli. Rozhodčí ocenili výše Fantoma opery v podání Davisové s Whitem, kteří se známkou 110,49 bodu zařadili na třetí místo historických tabulek.
Kanadští krasobruslaří Tessa Virtueová a Scott Moir na mistrovství světa v Turíně.
Kanadští krasobruslaří Tessa Virtueová a Scott Moir na mistrovství světa v Turíně.
V součtu zaostali za svými rivaly ze stejné tréninkové stáje o 1,4 bodu, ale pokud se potvrdí spekulace o odchodu Kanaďanů z amatérského ledu, mohly by další šampionáty patřit jim.
Daleko za vedoucí dvojicí vybojovali bronz Faiellaová se Scalim, kteří se na rozdíl od originálního tance nedopustili žádné vážnější chyby a partnerka po skončení jízdy, inspirované příběhem emigrantů, nedokázala zadržet slzy. Pro pořadatelskou zemi získali první cenný kov na tomto šampionátu.
Čeští reprezentanti Lucie Myslivečková a Matěj Novák si v programu na bluesové rytmy vylepšili osobní rekord z této části soutěže o 2,59 bodu a
posunuli se ze sedmnácté na konečnou šestnáctou pozici. K tomu jim však pomohlo především odstoupení průběžně šestých Rusů Jany Chochlovové a Sergeje Novického.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama