Březen 2011

XXL!

22. března 2011 v 20:28 | ♦Kája♦ |  Módní poradna
Čau, nedávno mi psala jedna má SONB do módní poradny a psala mi, že miluje módu, ale nákupy jsou pro ni hotovým utrpením.Důvod?Do oblečení se vůbec nevejde, a když už, tak její postavě příliš nelichotí.Je Vám tato situace povědomá?Pak si přečtěte dál tento článek.

Jak poznat XXL?

Moje kamarádka Míla Čechová je takový talent na oblečení.Prostě taková stylistka.Udělala jsem s ní krátký rozhovor na tohle téma:
Já:Jak se pozná váha XXL?
Míla:Záleží na věku.Jestli má holka 15 let a měří 160 cm, měla by vážit asi do 58 kg.
Já: Co by měly takové boubelky nosit?
Míla:Já si rozhodně nemyslím, že to, že jsou trochu širší, ještě přece neznamená, že by se měly oblékat do volného oblečení.Měly by nosit to, co kopíruje jejich postavu, ale ne zas moc utáhlé.
Já:A jaké barvy by měly nosit?
Míla:Baculky nemusí nosit jen černou.Třeba rozhodně by neměly nosit proužky nebo kruhy, ty zešiřují.Měly by nosit jednobarevné oblečení.A hodně doplňků.

Co je trendy?

Tak to Vám odpovím rovnou.Dvoubarevné outfity.

Bronzová pokožka bez sluníčka

6. března 2011 v 16:03 | ♦Kája♦ |  Kosmetická rubrika
Co dělat, pokud se chceme opálit v zimních měsících nebo pokud se naše pleť přirozeně neopálí? V těchto případech můžeme volit mezi samoopalovacími přípravky a opalováním v soláriu. Jaké jsou jejich přednosti a nedostatky?

Samoopalovací přípravky


Samoopalovací krémy, mléka nebo spreje představují alternativu pro rychlé zbarvení pleti bez vystavování se škodlivým ultrafialovým paprskům. Výhodou samoopalování je také to, že jej mohou použít i ti, kteří se díky svému fototypu jinak neopálí. Při samoopalování bychom však měli mít na vědomí, že se tím na rozdíl od slunění nezvyšuje přirozená ochrana pleti před UV zářením.

Před aplikací samoopalovacích přípravků je nutné pleť nejprve očistit a použít tělový peeling, při kterém se z pokožky odstraní odumřelé pleťové buňky (pečliví bychom měli být zejména u sušších partií kolem kolen a loktů). Předpokladem pro kvalitní a rovnoměrné samoopálení je odstranění chloupků. Několik hodin před aplikací je vhodné použít tělové mléko. Poté bychom již neměli na pleť použít žádné další přípravky.

Abychom předešli vzniku skvrn na snědé pokožce, tak pečlivě dbáme na rovnoměrné nanesení a rozetření samoopalovacího přípravku a to především v blízkosti kolen a loktů. Na dokonalé zaschnutí potřebují samopalovací přípravky 15 až 30 minut. Do této doby bychom měli dávat pozor, abychom si je z těla neotřeli například při oblékání a tím si současně neobarvili své oblečení. Po nanesení samoopalovacího přípravku si pečlivě umyjeme ruce, abychom si nechtěně neobarvili také dlaně. Zkontrolovat bychom měli také, jestli jsme přípravek nenanesli na chodidla, rty nebo nosní dírky. Bezprostředně po proceduře bychom se neměli potit nebo sprchovat. Účinek samoopalovacího přípravku se plně projeví v průběhu několika hodin. Pokud se samoopalování neopakuje (ideálně po 3 - 4 dnech), tak zbarvení pokožky vydrží zhruba týden, v jehož průběhu postupně vybledne.

Většina těchto přípravků obsahuje látku DHA. Ta reaguje s aminokyselinami v kůži a podporuje produkci pigmentu. Díky tomu můžete za několik hodin získat zbarvení v podstatě shodné s tím, které vzniká při slunění venku.

Solária

Opalování v soláriu, které je umělým zdrojem ultrafialového záření, je velmi podobné přirozenému slunění. Při pobytu v soláriu tak naše pleť ztmavne pigmentací, čímž se na rozdíl od bronzu získaného pomocí samoopalovacích přípravků, stane odolnější vůči UV záření. Daní za rychlé opálení ze solária je zvýšené riziko vzniku rakoviny kůže a její předčasné stárnutí.

Intenzita opalování v soláriu se stanovuje individuálně podle fototypu. Toto členění rozděluje lidi do čtyř základních skupin, podle jejich fyziologických rysů a charakteristické reakce na sluneční záření.

  1. Fototyp 1 - velmi světlá pleť s velkým množstvím pih, blond nebo nazrzlé vlasy a světlé oči (zhruba 2 % populace). Na sluneční paprsky je velmi citlivý, při slunění se téměř vždy spálí a jeho pleť neztmavne.
  2. Fototyp 2 - světlá pleť, blond nebo světle hnědé vlasy a modré, šedé nebo zelené oči (zhruba 12 % populace). Poměrně snadno se spálí a jeho pleť tmavne sluněním pouze mírně.
  3. Fototyp 3 - světle hnědá pleť bez pih, kaštanové vlasy a hnědé oči (zhruba 78 % populace). Dobře se opaluje a spálí se málokdy.
  4. Fototyp 4 - tmavá pleť, vlasy i oči (zhruba 8 % populace). Velmi dobře se opaluje, spálí se pouze výjimečně.
Doporučenou dobu opalování pro jednotlivé fototypy a typy solária určuje tabulka opalovacích časů. Obecně platí, že pro lidé s nižším typem fototypu, jejichž pokožka je více citlivá na UV záření a kteří se obtížněji opalují, by měli v soláriu trávit kratší dobu. Lidem s fototypem 1 se opalování v soláriu nedoporučuje vůbec. V žádném případě by se nemělo v soláriu opalovat více než jednou denně. Po návštěvě solária bychom se neměli ani slunit na slunci.

Před vstupem do solária z pokožky odstraníme veškeré kosmetické přípravky (make-up, parfémy atp.), které by mohli po styku s UV zářením vyvolat podráždění pokožky. Při opalování v soláriu se používá speciální solární kosmetika, která nejenom chrání pleť, ale také napomáhá rychlému a kvalitnímu opálení. Protože UV paprsky pronikají víčky, tak v soláriu používáme speciální ochranné brýle.

Po opalování v soláriu pleť ztmavne v průběhu 1 - 2 dní, kdy dochází k tvorbě pigmentu. Pokud se opalování neopakuje, tak zbarvení pokožky vydrží podle fototypu 2 - 4 týdny.

Mistryní Evropy v krasobruslení se stala domácí Sarah Meierová

5. března 2011 v 19:32 | ♦Kája♦ |  Krasobruslařská rubrika
Sarah Meierová Sarah Meierová
Bern - Švýcarka Sarah Meierová se na domácím ledě v Bernu stala poprvé v kariéře evropskou šampionkou v krasobruslení. Stříbrnou medaili vybojovala obhájkyně titulu Carolina Kostnerová z Itálie, na třetí místo klesla z vedoucí pozice po krátkém programu Finka Kiira Korpiová. Meierová byla po krátkém programu třetí, ale jako jediná z nejlepších šesti závodnic ve volné jízdě neupadla. Do programu zařadila nejtěžší skoky včetně dvou trojitých lutzů a trojitého flipu a v šestadvaceti letech se dočkala životního úspěchu.

Kosmetika pro různé barevné typy

4. března 2011 v 21:37 | ♦Kája♦ |  Kosmetická poradna
Jarní typ

Ženy tohoto barevného typu mají světlou pleť se zlatavým nebo broskvovým nádechem. Jejich pleť se dobře opaluje a získává tak medovou nebo zlatě hnědou barvu. Zlatavé jsou také zpravidla i jejich vlasy, řasy a obočí. Rty bývají jemně červené nebo teple růžové. Make-up a líčení by měly být lehké a přirozené. Ke zvýraznění se hodí jemné světlé nebo pastelové tóny. Pro rty je ideální bezbarvý lesk. Pokud se jarní typ rozhodne pro barvení vlasů, pak by se měly nejlépe zesvětlovat.

Jarním typům velmi sluší barvy se žlutým nebo zlatavým podtónem (meruňková nebo zlatě-béžová). Pokud zvolí modrou, pak by měly být její odstíny dostatečně světlé a veselé. Jarní typy tak mohou s úspěchem nosit akvamarínovou, tyrkysovou nebo chrpovou. Ženy jarního typu by měly naopak být obezřetné k tmavým a pronikavým barvám. Pro jarní typy se stejně jako pro podzimní hodí zlaté šperky a dále také kůže, dřevo a drahé kameny v teplých barvách.

Letní typ

Pro ženy letního typu je typická bledá pleť s chladným porcelánovým nebo olivovým podtónem. Přestože jejich pleť působí často citlivě a křehce, tak se velmi dobře opaluje, čím získává hnědo-olivový odstín. Vlasy jsou obvykle platinově blond, světle plavé nebo popelavě hnědé. Popelavý nádech je charakteristický také pro řasy a obočí. Nejběžnějšími barvami očí jsou stříbrná, šedomodrá, modrozelená, tmavomodrá a tmavě hnědá. Pro rty je typický chladný odstín růžové.

Letní typy by se měly líčit velmi decentně, jinak riskují, že budou vypadat "zmalovaně". Make-up by měl mít chladný, tlumivý podtón a proto při líčení preferujeme šedou, šedomodrou, vínovou, fialkovou nebo smaragdově zelenou. Charakteristický popelavý tón vlasů vede letní typy k častým experimentům s barvou vlasů. V těchto případech by se neměly používat příliš výrazné odstíny, aby tím nevznikl nadměrný kontrast mezi barvou vlasů a bledou pletí.

Oděv letního typu by měl být lazen do studených odstínů s namodralým podtónem. Ideálními barvami jsou denimová, šedomodrá, modrozelená, růžová, jemně fialová nebo bílá. Odstíny červené a růžové by měly být vždy chladné, tóny žluté pak tlumené, jakoby mléčné. Vhodnými doplňky jsou stříbrné šperky nebo šperky z bílého zlata (popř. platiny), perly, akvamaríny, opály nebo rubíny.

Podzimní typ

Pro podzimní typy je charakteristická světlá barva pleti s teplým béžovým nebo broskvovým podtónem. Pro jejich pleť jsou typické četné pihy a obtížné opalování (pleť při opalování červená a po opálení rychle vybledne). Vlasy a obočí jsou nejčastěji kaštanově hnědé, červenohnědé nebo tmavohnědé a obvykle jsou velmi bohaté. Ženy tohoto typu proto na rozdíl od letního typu s vlasy příliš neexperimentují (obvykle pouze zvýrazňují jejich přirozený charakter). Nejběžnějším zbarvením očí jsou odstíny hnědé nebo zelené. Pro make-up a líčení se hodí teplé zemité tóny a barvy podzimního listí (žlutá, zlatá, béžová, oříšková, medová, khaki nebo meruňková). Make-up by neměl být příliš těžký a proto volíme nejlépe transparentní make-upy s teplými podtóny. Pro rty, které jsou obvykle sytě červené, je ideální přírodní rtěnka v teplém tónu.

Barvy podzimu s typickými žlutými podtóny jsou vhodné také pro oblékání a doplňky. Olivová, khaki, béžová, písková nebo teplé odstíny hnědé jsou barvy, které nejlépe sluší právě podzimním typům. Na rozdíl od letních typů mohou ženy podzimního typu s úspěchem experimentovat s přírodními nebo exotickými materiály. Ideálními doplňky pro podzimní typy jsou zlaté šperky a doplňky z přírodních materiálů jako je dřevo, rohovina, jantar, peří nebo korály.

Zimní typ

Typickým rysem zimních typů jsou výrazné barevné kontrasty mezi světlou pletí se studeným až ledovým podtónem a tmavými vlasy, obočím, očima a rty. Ženy zimního typu mohou mít podobu "Sněhurky", která může mít světlé oči a její pleť je velmi světlá (opálením získá pouze jemný odstín) nebo jižanské "Carmen", jejíž oči jsou tmavé a pleť se velmi dobře opaluje (tento typ má na pleti velmi málo pih). Oči zimních typů jsou nejčastěji ledově modré nebo tmavě hnědé. Růžové (Sněhurka) nebo červené (Carmen) rty mívají charakteristický chladný namodralý podtón. Pro líčení a make-up se hodí především studené nebo neutrální bílé, růžové, červené, fialové nebo béžové odstíny. Zatímco líčení by mělo být přirozené a spíše světlé, tak rtěnka může být sytě červená, lesklá a výrazná.

V odívání by se měly zimní typy snažit vytvářet výrazné barevné kontrasty pomocí jasných chladných barev (ostře bílá, šarlatová, sytě růžová, tmavofialová, sytě modrá nebo azurová). Zimní typ je jediný, kterému sluší černá barva a výrazné vzory (puntíky, proužky, kostky nebo květinové vzory). Vyvarovat by se měl naopak světlým letním barvám, v nichž působí nevýrazně a teplým podzimním tónům, ve kterých působí vypadá unaveně. Ženám zimního typu sluší ledově bílé nebo černé perly a šperky ze stříbra, bílého zlata nebo platiny.

OM Dubna

2. března 2011 v 15:02 | ♦Kája♦ |  Hot or Not?

Tentokrát jsem vybrala obrázky celebrit, jak se usmívají.

1.

2.

3.

4.